Korona rozbiła trzecią drużynę rumuńskiego zaplecza

sobota, 05 lutego 2022 15:41 / Autor: Damian Wysocki

W swoim drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w tureckim Belek, Korona Kielce pokonała rumuńską Universitateę Cluj 6:0.

Od początku inicjatywa należała do „żółto-czerwonych”. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego starali się grać kombinacyjnie i stwarzali zagrożenie. Rywale odpowiadali kontratakami.

W 29. minucie Dalibor Takacz posłał dośrodkowanie z rzutu wolnego, które na gola zamienił Grzegorz Szymusik. Trzy minuty później było już 2:0. Z dystansu uderzył Jakub Górski, a piłka po drodze odbiła się od nogi jednego z rywali i wpadła do siatki.

Kilka chwil później Jewgienij Szykawka został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie.

W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Filipe Olivieira, który przymierzył sprzed „szesnastki”.

W przerwie Leszek Ojrzyński wymienił wszystkich zawodników z pola. W 54. minucie Korona wywalczyła kolejny rzut karny. Ten na gola zamienił Jakub Łukowski. 120 sekund później dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Piotr Malarczyk. W kolejnych fragmentach spotkanie było bardziej wyrównane, ale też pod pełną kontrolą kielczan.

Korona rozegra kolejny sparing we wtorek. Jej rywalem będzie kazachski FC Aktobe.

Korona Kielce – Universitatea Cluj 6:0 (4:0)

Bramki: Szymusik 29’, Górski 32’, Szykawka 35’k, Olivieira 41’, Łukowski 55’k, Malarczyk 57’

Korona (I połowa): Zapytowski – Szymusik, Zebić, Koj, Sierpina – Podgórski, Sewerzyński, Olivieira, Takacz, Górski – Szykawka

Korona (II połowa): Zapytowski – Danek, Malarczyk, Seweryś, Corral – Łukowski (81’ Majewski), Szpakowski, Gąsior, Strzeboński (81’ Bojańczyk), Petrović – Amroziński