Korona przegrała z tureckim trzecioligowcem

sobota, 07 stycznia 2023 13:48 / Autor: Damian Wysocki

W swoim pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji, Korona Kielce przegrała z tamtejszym trzecioligowcem – Kocaelisporem Kulubu 1:3.

Spotkanie w Antalyi lepiej rozpoczęła drużyna z Izmitu, która wyszła na prowadzenie w trzeciej minucie po golu Okana Ekena. Tuż przed końcem pierwszej połowy wywalczyła rzut karny, który na bramkę zamienił Kubilay Yavuz.

W przerwie Kamil Kuzera wymienił wszystkich zawodników z pola. „Żółto-czerwoni” błyskawicznie złapali kontakt, również po „jedenastce”. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Błanik.

Ostatnie słowo należało jednak do lidera grupy czerwonej trzeciej ligi. W 83. minucie wynik podwyższył Mehmet Sak.

Korona rozegra kolejny sparing w przyszłą środę. Jej rywalem będzie belgijski drugoligowiec – RWD Molenbeek.

Korona Kielce – Kocaelispor Kulubu 1:3 (0:2)

Bramki:  Błanik’ 47 (k) – Eken 3’ , Yavuz 43’ (k), Sak 83’

Korona (I połowa): Forenc – Danek, Malarczyk, Petrow, Balić (37’ Zwoźny) – Kiełb, Takacz, Deja, Nono, Łukowski (37’ Szulc) – Śpiączka

Korona (II połowa): Forenc (66’ Sandach) – Zator, Kwiecień, Trojak, Konstantyn – Podgórski, Sewerzyński, Deaconu, Szpakowski, Błanik – Szykawka