Korona przegrała z liderem I ligi

środa, 18 stycznia 2017 13:18 / Autor: Damian Wysocki

Korona przegrała w sparingowym meczu z Chojniczanką Chojnice 2:3 (0:0). Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po przerwie. Gole dla kielczan w końcówce zdobyli Michał Przybyła i Tomasz Zając. Dla podopiecznych Macieja Bartoszka pojedynek z liderem pierwszej ligi był ostatnim etapem zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. „Żółto-czerwoni” w środę wieczorem wrócą do Kielc.

Korona Kielce - Chojniczanka Chojnice 2:3 (0:0)

Bramki: Przybyła (85'), Zając (86') - Jakóbowski (53’), Gierszewski (57’, 66’)

Korona: Brljak - Rymaniak (46’ Gabovs), Kwiecień (75’ Mrozik), Diaw (46’ Wierchowcow), Grzelak (46” Pyłypczuk) - Suchanek, Żubrowski (31’ Mrozik) (61’ Załęcki), Możdżeń, Aankur (31’ Kotarzewski) (61’ Uniat), Kiełb (31’ Essam) (61’ Zając) - Górski (31’ Smolarczyk) (61’ Gawęcki).

Chojniczanka (I połowa): Budziłek – Lisowski, Biernat, Kieruzel, Kosakiewicz, Kryszak, Meshiia, Pogórski, Mikita, Niedziela, Vassilakos

Chojniczanka (II połowa): Zacharski - Pietruszka, Widelski, Markowski, Golański, Grzelak, Zawistowski, Biskup, Jakóbowski, Gierszewski, Mikołajczak

* testowani zawodnicy

NAJCIEKAWSZE MOMENTY**:

1': Mecz z @ChojniczankaMKS rozpoczęty przez naszych przeciwników!

5': Dobra interwencja Brljaka, który na rzut rożny sparował uderzenie Kosakiewicza z rzutu wolnego.

13': Rywale w ataku, lecz Korona wyprowadziła kontrę - po podaniach Rymaniaka i Aankoura do strzału doszedł Żubrowski, ale czujnie golkiper.

20': To była dobra okazja! W zamieszaniu po rzucie rożnym piłka trafiła do Kiełba, jednak ten nie umieścił jej w siatce w dogodnej sytuacji.

27': Maciej Górski przewraca się w polu karnym, ale sędzia nie wskazuje na "wapno" i każe grać dalej.

30': Diaw do Kiełba, ten w pole karne do Górskiego, który mija się z piłką, a zamykający akcję Suchanek uprzedzony przez bramkarza.

32': Grzelak podłączył się do akcji ofensywnej, jednak jego strzał już z pola karnego okazał się zbyt lekki dla Budziłka.

35': Lepszy okres gry Korony. Do strzału dochodzi Rymaniak, jednak piłka przelatuje nad poprzeczką.

38': Dobre podanie podcinką Mrozika do Smolarczyka, ten drugi wychodzi sam na sam, ale był na niewielkim spalonym.

43': Żółtą kartką za przerwanie kontry Chojniczanki ukarany Rafał Grzelak.

53': GOL dla Chojniczanki. Po kontrze do bramki Korony trafia Michał Jakóbowski.

57': GOL dla Chojniczanki. Wykańczając podanie z prawego skrzydła, wynik podwyższa Hieronim Gierszewski.

66': GOL dla Chojniczanki. Akcję z prawego skrzydła ponownie wykańcza Hieronim Gierszewski.

69': Dobra, solowa akcja Zająca, który po minięciu kilku zawodników oddał strzał, ale nie był on zbyt mocny i obronił golkiper rywali.

83': Dobre dośrodkowanie Mrozika z rzutu wolnego, główkuje Wierchowcow, jednak piłka nie wpada do bramki Chojniczanki.

85': GOL dla Korony! Krótkie rozegranie rzutu wolnego Zająca do Cebuli i po centrze tego drugiego gola głową zdobył Przybyła.

86': GOL dla Korony! Z lewego skrzydła dośrodkował Zając, a piłkę trącił Gawęcki i pokonał bramkarza z Chojnic!

89': Zawistowski w bardzo dobrej sytuacji, ale trafia w Brljaka.

90': Remis był blisko! Dobre zachowanie Piotra Gawęckiego, ale piłka mija bramkę rywal