Korona pokonała Bruk-Bet Termalikę i uciekła z dołu tabeli

sobota, 26 sierpnia 2017 15:18 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w meczu 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonała przed własną publicznością Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1. "Żółto-czerwoni" na Kolporter Arenie nie zagrali tak efektownie jak w poprzednich spotkaniach, ale co najważniejsze skutecznie. Wynik pojedynku jeszcze w pierwszej połowie otworzył wracający po kontuzji Jacek Kiełb, drugą bramkę kwadrans przed końcem zdobył Ivan Jukić. W 83. minucie samobójcze trafienie zanotował stoper kieleckiej drużyny Adnan Kovacević. Podopieczni Gino Lettieriego dwutygodniową przerwę reprezentacyjną z ośmioma punktami na koncie spędzą w okolicach środka tabeli.

Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:0)

Bramki: Kiełb (34'), Jukić (74') - Kovacević (83' sam.)

Korona: Alomerović - Gardawski (60' Kosakiewicz), Rymaniak, Kovacević, Kallaste - Jukić, Żubrowski, Możdżeń, Cvijanović, Kiełb (63' Miś) - Kaczarawa (72' Soriano)

Bruk-Bet:  Mucha – Fryc, Kecskes, Putiwcew, Maksimenko - Guba (55' Piątek), Kupczak, Misak, Jovanović, Miković (83' Peda) - Śpiączka (72' Gutkovskis)

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

8': Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Koronę.  Piłkę na skrzydle otrzymał Kaczarawa, który błyskawicznie wbił ją w pole karne, tam strzał Możdżenia zablokowali obrońcy.

10': Szybka odpowiedź Bruk-Bet Termaliki. Guba na skrzydle bez problemów ograł Kallaste po czym zagrał wzdłuż bramki do Śpiączki. Snajper "Słoni" nie trafił czysto w futbolówkę. Piłkę przed przekroczeniem linii zebrał jeszcze Miković. Słowak błyskawicznie podał do Misaka, ale jego strzał ofiarną interwencją zatrzymał jeden z defensorów Korony.

23': Dośrodkowanie Cvijanovicia do Kaczarawy z prawej strony. Gruzin dobrze wywalczył sobie pozycję, ale piłka tylko otarła się po jego czole i opuściła plac gry.

27': Możdżeń z wolnego w mur. Do odbitej piłki błyskawicznie dopadł Żubrowski, ale jego z uderzeniem, które po drodze przyblokowali obrońcy poradził sobie Mucha.

29': Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego Kiełba. Do strzału szczupakiem świetnie złożył się Rymaniak, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

33': Goście powinni prowadzić 1:0. Po ładnym rozegraniu na prawej stronie pola karnego znalazł się Jovanović. Bośniak popisał się piękną wrzutką do Misaka, ale Słowak zupełnie bez krycia w idealnej sytuacji strzelił obok bramki.

34': GOL! Kiełb! Pierwszy mecz w tym sezonie od razu z bramką. "Ryba" otrzymał piłkę przed polem karnym, po czym pięknym zwodem "przełożył" obrońcę i zdecydował się na techniczny strzał obok bezradnego Muchy!

43': Jovanović zagrał piłkę do Muchy. Bramkarz gości nie odczytał jego intencji a piłka minęła linię obrony. Do niej dopadł czujny Cvijanović. Słoweniec przegrał jednak pojedynek "sam na sam" z golkiperem "Słoni".

52': Znakomita wrzutka Kiełba do Cvijanovicia. Strzał Słoweńca zatrzymał Mucha.

59': Śpiączka główkował niecelnie po dośrodkowaniu Fryca.

68': Wielkie zamieszanie w polu karnym po wrzutce Jovanovicia z rzutu wolnego. Groźny strzał oddał Misak, ale na jego linii szczęśliwie stanęli obrońcy Korony.

72': GOL! 2:0! Jukić! Kallaste przejął piłkę na lewej stronie po czym znakomicie dograł do Jukicia. Chorwat uwolnił się spod opieki rywali i umieścił futbolówkę w siatce.

83': GOL! 2:1! Kovacević niefortunnie przeciął dośrodkowanie Misaka i zanotował trafienie samobójcze.

91': Po błyskawicznej kontrze Korony przed szansą stanął Soriano, ale jego uderzenie zablokowali obrońcy.