Korona lepsza, ale nieskuteczna

poniedziałek, 07 sierpnia 2017 18:26 / Autor: Piotr Natkaniec

Piłkarze Korony Kielce zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Arką Gdynia 0:0 w meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy. Spotkanie stało na słabym poziomie, choć to kielczanie wypracowali sobie więcej okazji do strzelenia bramki.

W pierwszej połowie obie drużyny grały niedokładnie i stworzyły sobie niewiele okazji do strzelenia bramki. Od początku drugiej części gry to zespół z Kielc zdominował rywala. Doskonałe okazje mieli Maciej Górski i Nabil Aankour. Gra jeszcze bardziej się ożywiła, gdy na placu gry pojawił się debiutujący w żółto-czerwonych barwach Elia Soriano. Hiszpan miał dwie dogodne okazje, ale obydwie zmarnował. W ostatnich 10 minutach kielczanie grali z przewagą jednego zawodnika, bo za dwie żółte kartki został wyrzucony Grzegorz Piesio. To jednak nic nie dało, a ostatecznie zespoły podzieliły się punktami. Korona po remisie w Gdyni awansowała na 7. pozycję w Lotto Ekstraklasie.

Arka Gdynia - Korona Kielce 0:0

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Adam Danch, Marcin Warcholak - Dawid Sołdecki - Patryk Kun, Michał Nalepa (61' Yannick Kakoko), Grzegorz Piesio, Alvaro Rey (46' Adam Marciniak) - Ruben Jurado (73' Rafał Siemaszko).

Korona Kielce: Zlatan Alomerović - Bartosz Rymaniak, Shawn Barry, Adnan Kovacević, Ken Kallaste - Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń - Ivan Jukić (63' Goran Cvijanović), Nabil Aankour (79' Łukasz Kosakiewicz), Marcin Cebula - Maciej Górski (69' Elia Soriano).

Żółte kartki: Piesio 2, Kakoko, Kun (Arka) oraz Aankour (Korona).

Czerwona kartka: Piesio (Arka) - za 2 żółte, 83'.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 7932.