Korona Handball wygrywa w meczu na szczycie

sobota, 14 grudnia 2019 20:10 / Autor: Damian Wysocki

Korona Handball pozostaje w grze o awans do PGNiG Superligi. Kielczanki w sobotnim meczu na szczycie I ligi pokonały przed własną publicznością MTS Żory 37:31.

Od pierwszego gwizdka zawodniczki obu ekip starały się grać bardzo szybko. Dochodziły do sytuacji rzutowych, ale solidarnie je marnowały. Pojawiło się też sporo niedokładności. Dobry początek zanotowały bramkarki: Małgorzata Hibner i Paulina Wdowiak. Podopieczne Pawła Tetelewskiego znajdowały się jednak na minimalnym dwubramkowym prowadzeniu.

W 20. minucie Paulina Piwowarczyk wykorzystała kontratak i zrobiło się 12:9. Kolejne dwa trafienia również padły łupem gospodyń, które długo utrzymywały cztery, pięć bramek przewagi. Tuż przed zejściem do szatni podopieczne Pawła Tetelewskiego popełniły jednak kilka błędów w ataku pozycyjnym, co bezwzględnie wykorzystały rywalki, które zmniejszyły dystans do jednego trafienia. Po 30. minutach było 17:16.

Pierwsze fragmenty po zmianie stron znowu przyniosły trochę "radosnego" handballu, z błędami z obu stron. Kielczanki jednak szybciej uporządkowały grę, dzięki czemu w 39. minucie osiągnęły cztery bramki przewagi (24:20).

W kolejnych fragmentach gospodynie grały mądrze. Starały się długo budować swoje ataki pozycyjne, co najważniejsze znajdowały drogę do bramki MTS-u. W 49. minucie wykorzystały grę w przewadze i po bramce Pauliny Piwowarczyk prowadziły 29:23. Kilka chwil później wynik podwyższyła Agnieszka Młynarska.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego nie popełniły błędu z pierwszej połowy i do końca utrzymały bezpieczną przewagę, ostatecznie wygrywając 37:31.

Po sobotnim zwycięstwie Korona Handball zmniejszyła dystans do MTS-u Żory do trzech punktów. Kielczanki mają jednak do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. W przyszły piątek na wyjeździe ich rywalem będzie Sośnica Gliwice. Dwa dni wcześniej podopieczne Pawła Tetelewskiego w 1/16 finału Pucharu Polski zagrają przed własną publicznością z Ruchem Chorzów (godz. 19).

Korona Handball – MTS Żory 37:31 (17:16)

Korona: Hibner, Chodakowska, Zięba – Zimnicka 6, Kędzior, Jach, Gliwińska 4, Syncerz 11, Młynarska 2, Więckowska 9, Szymanik, Parnadii, Piwowarczyk 2, Mochocka 4, Skowrońska