Konsekwentna Korona po raz kolejny wygrywa w Niecieczy

niedziela, 11 lutego 2018 16:17 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony znakomicie zainaugurowali drugą część rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Kielczanie, w meczu 22. kolejki, pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:0. Wynik w 14. minucie otworzył Nika Kaczarawa. Przy jego golu fatalny błąd popełnił golkiper gospodarzy - Dariusz Trela. "Żółto-czerwoni" w niedzielę grali  bardzo konsekwentnie. W obronie nie pozwalali na zbyt wiele zawodnikom popularnych "Słoni". Do tego wyprowadzali groźne ataki, dwa z nich w końcówce rozstrzygnęły losy rywalizacji.  W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Jacek Kiełb, który w świetnym stylu wykorzystał podanie Gorana Cvijanovicia. W 86. minucie rezultat precyzyjnym strzałem z dystansu ustalił Mateusz Możdżeń.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce 0:3 (0:1)

Bramki: Kaczarawa 14', 72' Kiełb, Możdżeń 86'

Kartki: Piątek, Grzelak - Kallaste, Petrak

Bruk-Bet Termalica: Trela -  Matei, Toivio, Putiwcew, Grzelak - Pawłowski (80' Gergel), Jovanović, Piątek (83' Janjatović), Stefanik, Śpiączka (74'  Guba) -  Iancu.

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste - Kiełb, Żubrowski, Petrak (78' Możdżeń), Cvijanović (84' Janjić), Jukić (67' Cebula) - Kaczarawa.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

8': Pierwsza szansa Korony. Po aucie z prawej strony świetnie piłkę do środka zgrał Kaczarawa. Dobrze na futbolówkę nabiegł Petrak, ale jego uderzenie z siedemnastu metrów obronił Trela.

12': Kaczarawa! Pawłowski stracił piłkę w środku na rzecz Cvijanovicia. Słoweniec błyskawicznie prostopadle zagrał  do Gruzina. 24-latek ładnie podciął piłkę nad wychodzącym Trelą, ale futbolówka minimalnie minęła słupek.

14': GOL! 1-0! Kaczarawa! Fatalny błąd Treli. Były golkiper Korony najpierw rozgrywał krótko piłkę z Toivio. Następnie, jego próbę dalekiego wybicia zablokował napastnik "żółto-czerwonych", a futbolówka znalazła się w siatce!

22': Dobra akcja gospodarzy. Iancu ładnie zagrał w pole karne do Piątka, ale pomocnika przed oddaniem strzału uprzedził wychodzący z bramki Alomerović.

30': Silny strzał z dystansu Jukicia. Metr obok słupka.

38': Mocne uderzenie Śpiączki z dwunastego metra po dośrodkowaniu z prawej strony. Piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Korony.

41': Kolejna okazja gospodarzy. Niecieczenie przegrali piłkę z lewej strony na prawą. Piątek zagrał do wbiegającego w pole karne Pawłowskiego, ale jego uderzenie z linii szesnastego metra powędrowało obok słupka.

44': Kontratak Korony. Kiełb nieco go wyhamował. "Ryba" w końcu zagrał do biegnącego po zewnętrznej strony Kaczarawy, a ten od razu do środka do Jukicia. Uderzenie Chorwata zostało zablokowane przez obrońców.

46': Próba Kiełba z dystansu, który drugą połowę rozpoczął na lewej stronie boiska. Piłka przeleciała obok słupka.

53': Korona dobrze rozpoczęła drugą część pojedynku. Podopieczni Lettieriego przez kilka minut praktycznie nie schodzili z połowy Bruk-Bet Termaliki. Przed szansą stanął Petrak. Chorwat nie zdołał jednak czysto trafić w odbijającą się w polu karnym piłkę, którą ostatecznie, po słabym strzale pewnie schwytał Trela.

54': Kontratak gospodarzy. Któryś z obrońców  "uruchomił" Pawłowskiego. Skrzydłowy "Słoni" przebiegł z piłką dobre czterdzieści metrów, po czym będąc już polu karnym próbował wrzucić do nadbiegającego Śpiączki. Futbolówka przeleciała obok słupka.

57': Kiełb znakomicie zagrał do wbiegającego w pole karne Cvijanovicia. Słoweniec w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę.

72': GOL! Kiełb! 2:0! Rymaniak zagrał długą piłkę do Cvijanovicia. Słoweniec, mając obok siebie trzech zawodników Bruk-Betu, znakomicie podał do osamotnionego Kiełba. "Ryba" przyjął piłkę, położył zwodem Trelę i jednego z obrońców, po czym ładną wcinką umieścił futbolówkę w siatce!

86': GOL! Możdżeń! 3:0! Kaczarawa znakomicie zagrał do Możdżenia, który uderzył precyzyjnie z dystansu! Trela bez szans!