Kolejne pewne zwycięstwo Korony

wtorek, 08 lutego 2022 16:43 / Autor: Damian Wysocki

W swoim trzecim meczu sparingowym podczas zgrupowania w tureckim Belek, Korona Kielce pokonała kazachski FK Aktobe 3:0.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zaliczyli bardzo udany początek. W 6. minucie wynik otworzył Dalibor Takacz.

W kolejnych fragmentach inicjatywa należała do „żółto-czerwonych”, jednak brakowało im finalizacji.

W 30. minucie mocnym strzałem popisał się Jacek Podgórski i było 2:0. Kilka chwil później skrzydłowy stanął przed kolejną szansą, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Przed zejściem na przerwę obrońcom urwał się Jewgienij Szykawka, który ze spokojem wykorzystał stuprocentową okazję.

W drugiej części Leszek Ojrzyński wymienił całą „jedenastkę”. Na boisku pojawiło się więcej młodych zawodników, a inicjatywę przejęła siódma drużyna ostatniego sezonu kazachskiej ekstraklasy.

Kielczanie długo mieli problemy z wyjściem ze swojej połowy. Rywale nie wykorzystali jednak przewagi, a z biegiem czasu coraz śmielej radzili sobie „żółto-czerwoni”. Żadna ze stron nie znalazła jednak już drogi do bramki. W końcówce było trochę emocji związanych z przepychankami. Sędzia zakończył spotkanie w 87. minucie.

Korona rozegra następny mecz testowy w czwartek. Dopinane są ostatnie szczegóły związane ze sparingpartnerem. Najprawdopodobniej będzie nim zespół z Danii. W piątek „żółto-czerwoni” wrócą do Polski.

Korona Kielce – FK Aktobe 3:0 (3:0)

Bramki: Takacz (6’), Podgórski (30’), Szykawka (42’)

Korona (I połowa): Forenc – Danek, Malarczyk, Seweryś, Corral – Podgórski, Takacz, Szpakowski, Olivieira, Łukowski – Szykawka

Korona (II połowa): Sandach – Majewski, Zebić, Sewerzyński, Sierpina – Górski, Gąsior, Petrović, Strzeboński, Bojańczyk – Amroziński