Kieleckie "Akademiczki" piąte w kraju. AZS UJK z "brązem" wśród uniwersytetów

poniedziałek, 10 czerwca 2019 09:43 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki AZS-u UJK Kielce, z dziewięcioma zawodniczkami Korony Handball w składzie, zajęły piąte miejsce podczas turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który w miniony weekend został rozegrany w Krakowie. Podopieczne duetu trenerskiego Paweł Tetelewski – Tomasz Błaszkiewicz wywalczyły brązowe medale w kategorii uniwersytetów.

Kielczanki rozpoczęły finałowe zmagania  od porażki z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie (17:19). AZS UJK w drugim piątkowym spotkaniu nie dał szans Politechnice Poznańskiej, wygrywając 29:11.

Kielczanki w sobotnie przedpołudnie, w spotkaniu decydującym o wyjściu z grupy, po niezwykle zaciętej rywalizacji ograły Politechnikę Łódzką 17:16. Tego samego dnia na drodze kieleckiej drużyny do najlepszej czwórki stanął UMCS Lublin, który wygrał 20:15.

AZS UJK w niedzielę stoczył walkę o piąte miejsce. Kielczanki najpierw pokonały Politechnikę Gdańską (24:13), a następnie pewnie zwyciężyły AWF Warszawa (23:18). Podopieczne duetu Tetelewski – Błaszkiewicz w efekcie zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu wśród uniwersytetów. AZS UJK wyprzedziły UMCS Lublin i UAM Poznań.

Akademickimi mistrzyniami Polski zostały studentki AWF Katowice, które w finale pokonały UMCS Lublin 20:16. Po "brąz" sięgnęła ALK Warszawa.