Kapitalna 1. połowa i pewne zwycięstwo Korony

sobota, 24 listopada 2018 17:16 / Autor: Piotr Natkaniec

W 16. kolejce Lotto Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce pewnie pokonali Górnik Zabrze 4:2. Wszystkie bramki dla kielczan padły w pierwszej połowie spotkania.

Strzelanie w 8. minucie rozpoczął Elhadji Diaw, który dostał perfekcyjne podanie od Marcina Cebuli. To nie była jedyna asysta 23-latka mającego na swoim koncie ponad 100 rozegranych meczów w ekstraklasie. W 17. minucie obsłużył Ellie Soriano, a Korona wyszła na bezpieczne dwubramkowe prowadzenie. Dwie minuty później Górnik odpowiedział po rzucie karnym. Piłkę ręką dotknął Kovacević za co otrzymał żółtą kartkę.

Korona nie zwolniła tempa. W 37. minucie zza pola karnego przymierzył Cebula, a tuż przed przerwą podwyższył jeszcze Soriano.

W drugiej połowie podopieczni Lettieriego kontrolowali przebieg gry. Jedyne na co było stać graczy z Zabrza to zmniejsze rozmiaru porażki. W 89. minucie gola dla przyjezdnych strzelił Angulo.

Dzięki sobotniej wygranej kielczanie wskoczyli na 3. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Do prowadzącej Lechii mają 3 punkty, ale gdańszczanie swoje spotkanie zagrają w niedzielę z wiceliderem Jagiellonią Białystok.