Juniorzy Vive mistrzem Polski

sobota, 12 marca 2022 14:26 / Autor: Damian Wysocki

Klub Sportowy Vive Kielce został mistrzem Polski juniorów. W finale turnieju rozgrywanego w Płocku pokonał MKS Pałac Młodzieży Tarnów 32:26.

Kielczanie, którzy dzień wcześniej wysoko ograli Orlen Wisłę Płock, nie zaliczyli dobrej pierwszej połowy. W ich grze brakowało płynności, a rywale schodzili na przerwę, prowadząc 13:10.

Po zmianie stron Vive zaczęło lepiej prezentować się w obronie. Tarnowianie zaczęli popełniać błędy. Dobrze spisywał się Faruk Yusuf, który na co dzień trenuje i gra w pierwszym zespole.

„Żółto-biało-niebiescy” wyszli na prowadzenie na kwadrans przed końcem, a później zaczęli budować przewagę, która dała im złote medale.

Brązowy krążek zdobył Orlen Wisła, która ograła Sidemkę-Huras Legnica 33:22.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - KS Vive Kielce 26:32 (13:10)KS Vive Kielce: Poźniak, Biela - Przybylski, Pinda, Wiaderny 12, Wasiak, Majchrzak, Wawrzyniak 2, Kotliński 7, Olczyk 4, Świt 1, Makuła, Yusuf 5, Grzybowski, Filipowicz 1, Lubczyński