Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Kibice Korony domagają się wyjaśnień

piątek, 21 sierpnia 2015 17:50 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Nie milkną echa walkowera, którym została ukarana Korona Kielce po meczu z Wdą Świecie. Żółto-czerwoni na murawie okazali się lepsi od trzecioligowca i wygrali 1:0 po bramce Rafała Grzelaka. Po meczu okazało się, że w spotkaniu zagrał nie zgłoszony do rozgrywek Adam Zawierucha, co poskutkowało  ukaraniem Korony walkowerem przez  Komisje ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN. Po tej decyzji nie poznaliśmy oficjalnego stanowiska klubu. W piątek, 21 sierpnia Stowarzyszenie Kibiców "Zjednoczona Korona" wydało oświadczenie, w którym sympatycy Żółto-czerwonych domagają się transparentnego wyjaśnienia sprawy. Poniżej prezentujemy jego treść. 

 

OŚWIADCZENIE

Z głębokim niedowierzaniem graniczącym z irytacją i oburzeniem środowisko kibiców Korony Kielce przyjęło informację o wykluczeniu Naszego Klubu ze zmagań o piłkarski Puchar Polski. Oburzenie jest tym większe, że stało się to na skutek nie- sportowej porażki na murawie, ale zaniedbań ze strony naszego Klubu (wszystko na to wskazuje).

Sytuacja ta świadczyć może o nierzetelnym wykonaniu swoich obowiązków lub, co w świetle docierających do kibiców informacji (informowanie w przerwie meczu pracowników Klubu o niezgłoszonych zawodnikach) wydaje się szokujące i nieprawdopodobne – o celowym działaniu mającym na celu zakończenie przygody Korony Kielce z Pucharem Polski z nieznanych nam i nieakceptowanych powodów. W ten nieodpowiedzialny sposób zakpiono sobie z tysięcy sympatyków klubu, a najbardziej z 62 fanów Korony, którzy na własny koszt, biorąc wolne od pracy czy rezygnując z innych obowiązków przemierzyli ponad 800km, by kibicować swojej drużynie.

Mając na uwadze dobro Klubu, jego opinię i transparentność podejmowanych w nim działań wzywamy władze Korony Kielce S.A. do rzetelnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Nie ma przyzwolenia, by w tak trudnych dla Klubu czasach, jego reputacja, wiarygodność, poziom sportowy i dobre imię były narażane na pośmiewisko!

Z kibicowskim pozdrowieniem

Stowarzyszenie „Zjednoczona Korona”

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO