Inauguracyjna porażka Korony

poniedziałek, 17 lipca 2017 17:00 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w pierwszym meczu nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy przegrała przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla gości w 71. minucie strzelił Filip Starzyński, który pewnie wykorzystał rzut karny. "Żółto-czerwoni" długimi fragmentami, szczególnie w pierwszej połowie grali bardzo dobrze. W decydujących momentach szwankowała jednak skuteczność. Najbliżej strzelenia bramki dla kieleckiej drużyny byli Nabil Aankour i Mateusz Możdżeń, ale piłka po ich uderzeniach zatrzymywała się kolejno na poprzeczce i słupku.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramki: Starzyński (71'k)

Kartki: Miś - Tosik, Jach, Woźniak

Korona: Alomerović - Rymaniak, Kovacević, Kwiecień (55' Miś), Kallaste - Abalo (11' Kosakiewicz), Żubrowski, Możdżeń (83' Poński), Aankour, Jukić - Górski.

Zagłębie: Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Tosik - Dziwniel, Kubicki, Starzyński, Janus (73' Woźniak), Janoszka (65' Pawłowski)- Świerszczok (81' Nespor).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

5': Bardzo dobry początek Korony. Aktywny Jukić zagrał nieco niedokładnie do Aankoura, ale ten zdołał oddać zaskakujący strzał, który wylądował na poprzeczce.

7': Kolejna okazja Korony. Poważny błąd w defensywie popełnił Jach. Wszystko próbował naprawić bramkarz Zagłębia, który wybiegł na skraj pola karnego do Górskiego. Napastnik Korony zdołał dośrodkować, ale piłkę źle przyjął Jukić.

11': Z powodu urazu boisko opuścił Abalo. Zastąpił go Kosakiewicz.

12': Odpowiedź Zagłębia. Po dośrodkowaniu z prawej strony w dogodnej sytuacji nad poprzeczką uderzał Świerszczok.

15': Możdżeń po ziemi z dystansu. Minimalnie obok słupka.

25': Kosakiewicz "miękką" wrzutką z prawej strony znakomicie "obsłużył" nadbiegającego Kallaste jednak Estończyk w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił.

28': Znakomite uderzenie Możdżenia z rzutu wolnego zatrzymało się na poprzeczce.

31': Mocny strzał Żubrowskiego z 30 metrów na rzut rożny sparował Polacek.

44': Znakomita szansa Zagłębia. Najpierw świetnie strzał z bliska Janoszki wybronił Alomerović, a po chwili dobitkę Świerszczoka z linii bramkowej wybił Kwiecień.

55': Kolejna niewymuszona zmiana w Koronie. Boisko opuścił Kwiecień, w jego miejsce pojawił się Miś. Na środek obrony przesunięty został Rymaniak, na prawą stronę Kosakiewicz, a wprowadzony zawodnik biegał po lewym skrzydle.

57': Okazja Korony. Piłki mocno wbitej z prawej strony nie wykorzystał Górski.

60': Ładna akcja Korony. Jukić zagrał "klepkę" z Aankourem, ale jego strzał z dystansu zablokował obrońca.

63': Jukić posłał bardzo dobrą centrę z lewej strony boiska. Do piłki najlepiej wyskoczył Aankour. Strzał Marokańczyka minimalnie minął słupek.

70': Rzut karny dla Zagłębia. Jukić sfaulował "tańczącego" Pawłowskiego.

71': GOL! 1:0! Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Starzyński.

73': Kombinacyjna akcja Korony zakończona uderzeniem Kosakiewicza. Dobrym blokiem popisał się jednak obrońca.