Impas trwa. Bezbarwna Korona przegrywa w Jastrzębiu

sobota, 06 marca 2021 16:16 / Autor: Radio eM

W meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi, Korona Kielce przegrała na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 0:2. Kielczanie w rundzie rewanżowej pozostają z jednym zdobytym punktem w trzech spotkaniach.

W pierwszym kwadransie meczu to Korona zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce. Atakowała, jednak bez efektu w postaci celnego strzału na bramkę doświadczonego Mariusza Pawełka.

W kolejnych minutach kielczanie zyskali jeszcze większą przewagę optyczną, a największe zagrożenie stworzyli po dobrze rozegranych rzutach rożnych, ale nadal nie potrafili oddać celnego strzału.

Gospodarze z biegiem czasu również zaatakowali. Dwa dobre strzały z daleka minimalnie minęły bramkę Marcelego Zapytowskiego.

W 39. minucie Korona miała kolejną szansę. Po dośrodkowaniu z lewej strony w polu karnym dobrą pozycję miał Kubilay Yilmaz, niestety jego strzał głową poszybował nad bramką gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn znacząco nie zagroziła bramce rywali i po 45. minutach było 0:0.

W drugiej odsłonie jako pierwsi groźniej zaatakowali jastrzębianie. Po dobrym rozegraniu piłki, z pola karnego uderzał Mróz, ale był to strzał niecelny.

W 63. minucie, po dobrze wykonanym rzucie rożnym, Korona miała bardzo dobrą okazję do zdobycia gola. Strzał Hugo Diaza zdołał jednak obronić Pawełek.

Niestety niewykorzystana sytuacja zemściła się już kilkadziesiąt sekund później. Gospodarze przeprowadzili akcję prawą stroną boiska i po niezdecydowaniu w kieleckiej defensywie, gola zdobył Daniel Rumin.

W 79. minucie GKS stworzył kolejną groźną okazję, po której mógł podwyższyć prowadzenie. Strzał Daniela Szczepana, który wszedł kilka minut wcześniej, obronił Marceli Zapytowski.

Co nie udało się wówczas, wyszło już kilka minut później. Po faulu w polu karnym Mario Zebicia sędzia wskazał na 11. metr i strzałem po ziemi Szczepan dał gospodarzom prowadzenie już 2:0.

Kolejne spotkanie Korona rozegra w sobotę 13 marca o godzinie 17. Na Suzuki Arenie kielczanie zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

GKS 1962 Jastrzębie – Korona Kielce 2:0 (0:0)

Bramki: Rumin 64, Szczepan 84

GKS: Pawełek – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski - Bielak, Apolinarski, Feruga (K) (71’ Zajdler), Mróz, Ali (90' Niewiadomski) – Rumin (71’ Szczepan).

Korona: Zapytowski – Kobryń, Zebić, Szarek – Szymusik (K) (82’ Łukowski), Podgórski (82’ Lisowski), Oliveira (90' Petrović), Diaz, Pervan – Yilmaz, Łysiak.