III Liga: KSZO lepszy od Korony

sobota, 05 września 2015 18:13 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony II Kielce po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali na trzecioligowym froncie. Tym razem na wyjeździe ulegli w derbowym meczu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:4. Katem Żółto-czerwonych okazał się Paweł Czajkowski, który skompletował hattricka. Obie bramki dla kielczan strzelił Adam Zawierucha.

Trzecioligowe rozgrywki ruszyły 8 sierpnia. W dotychczasowych pięciu spotkaniach podopieczni Cezarego Ruszkowskiego wygrali dwa spotkania: z Wisłą II Kraków i Wolanią Wolą Rzędzińską, kielczanie  zanotowali także trzy porażki. Z dorobkiem sześciu punktów przed meczem z KSZO zajmowali trzynaste miejsce w tabeli. Ostrowczanie znajdowali się przed spotkaniem z Koroną na przeciwnym biegunie. Wygrywali cztery spotkania, jedno zremisowali i bez straty gola przewodzili w trzecioligowych rozgrywkach.

Spotkaniom Korony z KSZO nawet na trzecioligowym froncie zawsze towarzyszy wiele emocji. Derby zawsze rządzą się swoimi prawami. Kielczanie prowadzenie objęli w 15. minucie kiedy Stanisława Wierzgacza pokonał Adam Zawierucha. Drużyna lidera trzecioligowych rozgrywek szybko odpowiedziała na tą bramkę. Już w 21. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Czajkowski. Wychowanek KSZO swój zespół na prowadzenie wyprowadził w 35. minucie, kiedy strzelił piątą bramkę w obecnych rozgrywkach.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla kielczan. Już w pierwszej minucie gry po gwizdku Mateusza Kowalskiego gola strzelił Kamil Dziadowicz. Piłkarze Korony szybko otrząsnęli się po tym ciosie i trzy minuty później po drugiej bramce Adama Zawieruchy było 3:2. W 70. minucie na listę strzelców po raz trzeci wpisał się dwudziestoletni Paweł Czajkowski.  Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i komplet punktów został w Ostrowcu.

Po meczu z Koroną piłkarze KSZO zajmują pierwsze miejsce w małopolsko - świętokrzyskiej III lidze, natomiast kielczanie plasują się na spadkowym 14. miejscu.

Przypomnijmy, że w tym sezonie czeka nas reorganizacja trzecioligowych rozgrywek. W związku z czym w tym roku ze spadkiem będzie musiało pogodzić się, aż dziewięć drużyn. Kielczanie będą musieli mocno wziąć się do pracy, aby znaleźć się w pierwszej siódemce i zapewnić sobie utrzymanie.

W następnej kolejce Korona II przy Szczepaniaka podejmie Poroniec Poronin w barwach którego grają m.in. Maciej Żurawski, Paweł Nowak czy Marcin Malinowski.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski -  Korona II Kielce 4:2 (2:1)

Bramki: Paweł Czajkowski (21’,35’, 70’), Kamil Dziadowicz (46’) – Adam Zawierucha (15’, 49’)

Korona II: Otchenashenko – Jasiak, Brela, Bednarski (75’ P. Paprocki), Kobryń  - Matulka (62’ Słaby), Stachura, Rogala (55’ Uniat), Dziubek (46’ Kowalczyk), A. Paprocki – Zawierucha

źródł: korona-kielce.pl, polskieligi.net