[I liga piłkarzy ręcznych] Trzy zwycięstwa i dwie porażki świętokrzyskich zespołów

poniedziałek, 30 listopada 2020 01:55 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W weekend rozegrano dziewiątą serię spotkań w rozgrywkach I ligi piłkarzy ręcznych. KSZO Handball, Wisła Sandomierz oraz KSSPR Końskie wygrały swoje mecze. Obie kieleckie ekipy SMS ZPRP i AZS UJK musiały uznać wyższość rywali.

KSZO Handball Ostrowiec Św. - Viret CMC Zawiercie 32:27 (19:10)

KSZO Handball: Piątkowski, Kijewski - Jeżyna 5, Falasa 5, Tkaczyk 4, Chmielewski 4, Kogutowicz 4, Wojkowski 4, Grabowski 2, Dwojak 2, Włoskiewicz 2, Kowalczyk, Cukierski, Jagiełło, Jędrzejewski.

Viret CMC: Jarosz, Teterycz - Kapral 5, Romian 4, Jałowiecki 4, Danysz 4, Kurzawa 3, Makaruk 2, I. Zagała 2, S. Zagała 1, Wójcik 1, Bugaj 1, Matysek, Szeląg, Cegłowski, Bednarz.

Ostrowczanie mimo pewnych problemów na początku spotkania, z biegiem czasu przejmowali inicjatywę i po około kwadransie gry prowadzili już 10:4, a na koniec pierwszej połowy 19:10.

20 minut drugiej odsłony również należało do gospodarzy, którzy wygrywali wówczas różnicą jedenastu trafień.

Wysokie prowadzenie skutkowało spadkiem koncentracji i sporym rozluźnieniem w szeregach KSZO, co skrzętnie wykorzystali ambitni rywale z Zawiercia. W ostatnich dziesięciu minutach zdobyli oni pięć bramek z rzędu i ostatecznie przegrali, ale "tylko" 32:27.

KSZO z dorobkiem 16 punktów zajmuje obecnie czwartą lokatę w tabeli I ligi.

SPR Wisła Sandomierz - Unimetal Recykling MTS Chrzanów 18:18 (9:5) k. 5:4

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Rusin 6, Malinowski 3, Kabata 2, Białkowski 2, Mazur 2, Werstler 2, Szklarski 1, Skuciński, Kozioł, Statuch, Pawelczyk, Rewera.

MTS: Plaszczak, Górkowski - Wierzbic 7, Węgrzyn 3, Skoczylas M. 2, Wadowski 2, Madeja 1, Hardzina 1, Skoczylas D. 1, Pasierb 1, Rola, Orlicki, Kowal.

Pierwsze kilkanaście minut gry w hali w Sandomierzu było bardzo wyrównane. Dopiero pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie 9:5 i takim wynikiem zakończyła się ta część meczu.

Druga połowa dostarczyła wielu emocji. Około 40. minuty gracze z Chrzanowa doprowadzili do remisu (10:10).

W kolejnych fragmentach mecz toczył się bramka za bramkę, a w samej końcówce Wisła odskoczyła rywalom na dwa trafienia.

Niestety, sandomierzanie nie utrzymali tego prowadzenia i po 60. minutach był remis 18:18. O zwycięstwie musiały więc zadecydować rzuty karne.

Lepiej w konkursie "siódemek" spisali się gracze Wisły, wygrywając 5:4.

Mimo zdobycia dwóch punktów w tym spotkaniu, sandomierzanie z dorobkiem siedmiu oczek nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, jednak ich strata do rywali jest coraz mniejsza.

AZS UJK Kielce - KSSPR Końskie 25:32 (8:16)

AZS UJK: Pyrka, Drozd - Goliszewski 8, Gasin 6, Zdziech 3, Siedlarz 3, Stępnik 2, Szafarczyk 1, Sornat, Wójcik 1, Pawłowski 1, Bernacki, Boszczyk, Wacek, Hady.

KSSPR: Szot 1, Witkowski - Matyjasik 13, Kubała 5, Wolski 5, B. Sękowski 3, Maleszak 2, Włodarski, Rurarz 2, Woś 1, Słonicki.

Dobra defensywa oraz skuteczna gra w ataku pozwoliły w pierwszej połowie graczom KSSPR-u na kontrolowanie wyniku. Konecczanie z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, która do przerwy wynosiła osiem goli (16:8).

W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana. Kielczanie starali się zbliżyć do swoich rywali, jednak najmniejsza ich strata wynosiła cztery gole.

KSSPR pewnie pokonał "Akademików" z Kielc 32:25, a do zwycięstwa poprowadził ich najbardziej doświadczony zawodnik Przemysław Matyjasik, zdobywca aż 13 goli.

AZS UJK oraz KSSPR mają po dziewięć punktów w tabeli, ale ze względu na wygrany bezpośredni pojedynek wyżej o jedną lokatę (szóste miejsce) są konecczanie.

SMS ZPRP Kielce - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 29:37 (14:19)

SMS ZPRP: Szczepanik, Jastrzębski - Będzikowski 8, Graczyk 5, Ruhnke 5, Kosiba 4, Głuszczenko 3, Węgielewski 1, Kapela 1, Domagała 1, Antolak 1, Bykowski, Smulski, Rosowski.

Zagłębie: Mentel, Nowak, Ratuszniak - Płonka 13, Chromy 8, Danysz 8, Kempys 3, Kolano 2, Migała 1, Popczyk 1, Włoka 1, Ciepliński, Piątek, Postawa.

Pierwsze 20 minut było bardzo wyrównane i obie drużyny na przemian wychodziły w tym czasie na prowadzenie.  Później jednak, goście z Sosnowca zaczęli dominować i do przerwy uzyskali pięciobramkową przewagę (19:14).

Druga połowa nie przyniosła dla kielczan nic dobrego. Twardo grający w obronie szczypiorniści Zagłębia, często uruchamiali kontrataki i w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą dziesięciu trafień.

W ostatnich minutach gracze SMS-u nieco zmniejszyli stratę, ale ostatecznie przegrali 37:29.

SMS ZPRP Kielce z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli I ligi.

W 10. serii spotkań KSSPR Końskie w derbach regionu świętokrzyskiego podejmie SMS ZPRP Kielce, AZS UJK na wyjeździe zagra z Viretem Zawiercie, a KSZO Handball z MTS Chrzanów. Wisła Sandomierz w Zamościu zmierzy się z MKS Padwą.

źródło: sprwisla.pl, kszo.info, rozgrywki.zprp.pl.