[I liga piłkarzy ręcznych] Derbowe zwycięstwo SMS-u. „Akademicy” rzutem na taśmę pokonali Viret

poniedziałek, 17 maja 2021 13:02 / Autor: Sebastian Kalwat

W weekend odbyła się 21. kolejka rozgrywek I ligi piłki ręcznej. Zwycięstwa odniosły KSZO Handball, SMS Kielce oraz AZS UJK Kielce. Wisła Sandomierz nie sprostała Padwie Zamość.

KSZO Handball Ostrowiec Św. – MTS Chrzanów 29:25 (16:12)

KSZO: Kijewski, Piątkowski – Grabarczyk, Chmielewski 5, Falasa 2, Tkaczyk 1, Jeżyna 5, Cukierski, Kogutowicz, Grabowski 2, Granat, Jędrzejewski 8, Włoskiewicz 3, Kowalczyk, Ćwięka 2, Wojkowski 1.

MTS: Górkowski 2, Plaszczak – B.Skoczylas 2, Węgrzyn 1, Madeja, B.Herdzina 4, Wierzbic 4, Kowal, M.Skoczylas 4, Kirsz 3, Wadowski 5, Paserb, Stroński, Witkowski, M.Hardzina.

Od samego początku spotkania KSZO nadawał ton rywalizacji. Kilkubramkowa przewaga zespołu z Ostrowca utrzymała się do przerwy (16:12).

W drugiej odsłonie goście grali zdecydowanie lepiej i w pewnym momencie doprowadzili nawet do remisu. Końcówka należała jednak do szczypiornistów KSZO, którzy ostatecznie wygrali 29:25.

Ostrowczanie mają 31 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli.

AZS UJK Kielce - Viret CMC Zawiercie 31:30 (14:20)

AZS UJK: Czerwiński, Drozd, Pyrka - Bernacki 6, Papaj, Boszczyk 3, Siedlarz 3, P. Bysiak 1, Goliszewski 6, Sornat, Pawłowski 6, Zdziech 6.

Viret CMC: Jarosz 1, Teterycz, Aronik - Cegłowski 10, Kurzawa 5, Romian 4, S. Zagała 3, Bugaj 3, Mucha 2, Makaruk 1, Bednarz 1, Szeląg, Matysek, Kapral. Trener: Mariusz Szczygieł.

Wiele emocji przyniosło spotkanie AZS-u UJK z Viretem. W pierwszej połowie to zawiercianie kontrolowali grę i do przerwy zdecydowanie prowadzili - 20:14.

Po przerwie nastąpiła wielka odmiana w grze kielczan, którzy systematycznie zmniejszali różnicę i w końcu dogonili swojego rywala. W końcówce szczęście dopisało "Akademikom". Wygrali oni ostatecznie 31:30, zdobywając gola w ostatnich sekundach meczu.

AZS ma w dorobku 29 "oczek" i plasuje się na piątej pozycji w lidze.

SMS ZPRP Kielce - KSSPR Końskie 28:24 (12:13)

SMS ZPRP: Ałaj, Poźniak - Kosiba, Pacuła, Węgielewski 1, Bykowski, Smulski, Głuszczenko, Kapela 2, Graczyk 2, Ruhnke 3, Rosowski, Domagała 3, Będzikowski 6, Antolak 10, Michałowicz 1.

KSSPR: Szot 1, Jarosz - P. Napierała 3, Woś 1, W. Sękowski, Kozłecki, Ł. Sękowski 7, B. Sękowski 4, Ciszek, Rurarz 1, Kubała 3, P. Matyjasik 2, Słonicki 2.

Spotkanie derbowe pomiędzy SMS-em, a KSSPR-em także miało swoją dramaturgię. W pierwszej połowie to konecczanie grali skuteczniej w ataku i lepiej w obronie i na przerwę schodzili z minimalnym prowadzeniem - 13:12.

Po zmianie stron gospodarze zagrali dużo lepiej i dobra defensywa, a także skuteczność w grze ofensywnej doprowadziła do ich zwycięstwa 28:24.

SMS ma 20 punktów i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, zaś KSSPR jest szósty (29 punktów).

Wisła Sandomierz - Padwa Zamość 24:37 (11:19)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - A. Malinowski 1, Szklarski 1, Kabata 4, Rusin 1, Statuch, Wiącek 1, S. Malinowski, Chudzik, Pawelczyk 1, Kozioł 4, Werstler 7.

Bardzo trudne zadanie w ten weekend mieli piłkarze ręczni Wisły Sandomierz, gdyż przyszło im się mierzyć z wiceliderem rozgrywek.

Tak jak można się było spodziewać goście szybko osiągnęli spokojną przewagę, do przerwy prowadząc już 19:11.

W drugiej odsłonie nadal to Padwa dominowała i nie pozwoliła choćby zbliżyć się z wynikiem Wiśle. Ostatecznie zamościanie triumfowali 37:24.

Wisła ma 11 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi.

W najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia, 22. kolejka. Wisła Sandomierz będzie pauzować. KSZO zagra na wyjeździe z Padwą Zamość, AZS UJK z MTS-em Chrzanów, a SMS Kielce z Viretem Zawiercie.