[I liga piłkarzy ręcznych] Derbowe zwycięstwo KSSPR-u z Wisłą. KSZO i AZS przegrały swoje mecze

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 10:36 / Autor: Sebastian Kalwat

W 18. kolejce I ligi piłki ręcznej, KSSPR Końskie pokonał Wisłę Sandomierz w derbach województwa. Porażki zanotowały pozostałe drużyny z regionu: KSZO i AZS. Mecz SMS-u Kielce przełożono na końcówkę kwietnia.

Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Św. 29:27 (17:16)

Zagłebie: Nowak, Ratuszniak – Chromy 5, Kempys 2, Kowalski 7, Płonka 10, Kolano 1, Migała 2, Włoka 2, Biernacki.

KSZO: Kijewski, Piątkowski - Grabarczyk 1, Chmielewski, Falasa 4, Tkaczyk, Jężyna 3, Cukierski 1, Kogutowicz 1, Grabowski 5, Jędrzejewski 1, Włoskiewicz 9, Kowalczyk, Ćwięka 2.

Gospodarze od początku narzucili swój styl gry i prowadzili kilkoma trafieniami. Im bliżej końca pierwszej połowy, tym lepiej wyglądała gra KSZO. Do przerwy ostrowczanie przegrywali, ale tylko jednym golem – 16:17.

W drugiej odsłonie niemal cały czas obie ekipy zaciekle walczyły o zwycięstwo. Niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachowali szczypiorniści Zagłębia i zwyciężyli 29:27.

KSZO z dorobkiem 25 punktów plasuje się na czwartym miejscu w tabeli.

Orlen Upstream SRS Przemyśl - AZS UJK Kielce 32:25 (16:12)

SRS: Sar 1, Szczepaniec – Kulka 5, A. Nowak, Michał Kubisztal 1, Kubik 1, M. Nowak 4, Drozdalski 8, M. Kroczek 1, Światłowski 1, Iwasieczko, Stołowski 7, Starzecki 3.

AZS UJK: Drożd - Bernacki, Boszczyk, Wacek, Stępnik 1, Szafarczyk 3, Siedlarz 7, P. Bysiak, Goliszewski 2, Sornat 1, Wójcik, Pawłowski, Zdziech 6, P. Bysiak 5.

Trudne zadanie czekało w weekend AZS UJK Kielce. Wyjazdowy mecz z wiceliderem nie rozpoczął się dobrze, ponieważ to gospodarze prowadzili kilkoma trafieniami.

Później kielczanie nieco odrobili straty, ale do przerwy przemyślanie prowadzili 16:12.

W drugiej połowie nadal prym wiedli zawodnicy SRS-u. Mimo iż na kilka minut przed końcem, „Akademicy” odrobili straty do dwóch goli, to jednak końcówka należała do zespołu z Przemyśla, który ostatecznie zwyciężył 32:25.

AZS 19 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli rozgrywek pierwszej ligi.

KSSPR Końskie - Wisła Sandomierz 27:24 (14:13)

KSSPR: Szot, Jarosz - P. Napierała 4, W. Sękowski 2, Kozłecki, Ł. Sękowski 5, B. Sękowski 3, Ciszek, Rurarz 2, Kubała 8, P. Matyjasik 2, Słonicki 1.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Szklarski, Białkowski 1, Rusin 9, Wiącek, S. Malinowski 4, Chudzik 3, Pawelczyk 3, Skuciński 3, Kozieł, Werstler 1.

Po kilkunastu minutach KSSPR prowadził już różnicą siedmiu trafień, jednak z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić sandomierzanie. Do przerwy przegrywali 13:14, ale już kilka minut po zmianie stron wyszli na dwubramkową przewagę.

Ostatni kwadrans pojedynku był bardzo wyrównany. W końcówce lepiej poradzili sobie jednak gospodarze i wygrali 27:24.

KSSPR ma 24 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli. Wisła 10 „oczek” i jest na 11 pozycji.