[I liga piłkarzy ręcznych] Derbowe zwycięstwa KSZO i SMS-u. KSSPR z porażką

poniedziałek, 08 marca 2021 11:57 / Autor: Sebastian Kalwat

W zaległych spotkaniach pierwszej ligi piłkarzy ręcznych KSZO Handball pokonał AZS UJK Kielce, SMS Kielce wygrał z Wisłą Sandomierz, a KSSPR Końskie po dobrym meczu, ostatecznie nie zdołał urwać choćby punktu wiceliderowi tabeli - ORLENOWI Upstream Przemyśl.

AZS UJK Kielce - KSZO Handball Ostrowiec Św. 26:32 (13:17)

AZS UJK: Pyrka, Drozd - Bernacki 1, Papaj 2, Wacek 1, Stępnik 1, Szafarczyk 1, Siedlarz 2, P. Bysiak, Goliszewski 6, Sornat, Wójcik 1, Pawłowski, Zdziech 7, M. Bysiak 4.

KSZO Handball: Kijewski, Piątkowski - Grabarczyk, Chmielewski 1, Falasa 4, Tkaczyk 2, Jeżyna 4, Cukierski, Kogutowicz 2, Lazarowicz 1, Grabowski 5, Jędrzejewski 6, Włoskiewicz 7, Kowalczyk, Ćwięka, Jagiełło.

Poza pierwszym kwadransem, kiedy to kielczanie dotrzymywali kroku KSZO, pozostałe minuty tego spotkania przebiegały pod dyktando ostrowczan.

Mimo iż różnica bramkowa nie była duża, to goście kontrolowali ten mecz. Duży w tym udział mieli byli legendarni zawodnicy reprezentacji Polski oraz Vive Kielce – Grzegorz Tkaczyk i Piotr Grabarczyk, którzy dowodzili defensywą, a w przypadku tego pierwszego również rozgrywaniem akcji.

„Akademicy” ostatecznie przegrali u siebie z KSZO Handball 26:32.

KSZO ma obecnie 22 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi. AZS jest na szóstej pozycji i uzbierał dotychczas 16 „oczek”.

SMS ZPRP Kielce – SPR Wisła Sandomierz 33:28 (16:12)

SMS: Ałaj, Poźniak – Antolak 5, Ruhnke 5, Wawrzyniak 5, Będzikowski 4, Głuszczenko 4, Węgielewski 4, Kotliński 2, Domagała 1, Grzybowski 1, Pacuła 1, Wiaderny 1, Rosowski.

Wisła: Pęgielski, Skowron, Ciepliński 1 – Rusin 5, Malinowski 5, Skuciński 5, Białkowski 3, Pawelczyk, Wiącek 3, Szklarski, Kabata 2, Werstler 1, Chudzik 3, Kozioł, Statuch.

Zawodnicy z Kielc dominowali w tym spotkaniu niemal przez cały czas, do przerwy prowadząc różnicą czterech goli – 16:12.

W drugiej odsłonie mecz nieco się wyrównał, jednak nadal to SMS kontrolował grę i ostatecznie zwyciężył 33:28.

Wisła z siedmioma punktami nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a SMS z dorobkiem jedenastu „oczek” jest jedną pozycję wyżej (10.).

Orlen Upstream SRS Przemyśl - KSSPR Końskie 30:28 (15:11)

SRS: Sar, Szczepaniec – Dutka 5, Kulka 5, Nowak 5, Michał Kubisztal 4, Kubik 3, Maciej Kubisztal 2, Nowak 2, Starzecki 2, Drozdalski 1, Kroczek 1, Światłowski.

KSSPR: Szot, Jarosz – Wolski 6, Woś 6, Matyjasik 4, B. Sekowski 4, Włodarski 4, Kubała 2, Maleszak, Ł. Sękowski 1, Ciołak, Napierała, W. Sękowski, Słonicki, Sledź.

Niestety szczypiorniści z Końskich musieli uznać wyższość rywali z Przemyśla. W pierwszej połowie to gospodarze grali wyraźnie lepiej i do przerwy uzyskali cztery gole przewagi.

Druga część pojedynku była o wiele lepsza dla konecczan, którzy zaciekle walczyli o jak najlepszy wynik. Jednak ostatecznie nie udało im się zdobyć choćby punktu i przegrali 28:30.

KSSPR ma obecnie 15 punktów w ligowej tabeli i zajmuje ósme miejsce wśród pierwszoligowych drużyn.

W związku z przerwą na reprezentację rozgrywki pierwszej ligi wrócą do gry w następny weekend (20-21 marca). Wówczas KSZO podejmie SMS Kielce, Wisła zagra z Olimpią Piekary Śląskie, a KSSPR Końskie z Viretem Zawiercie. AZS UJK pauzuje.