[I liga piłkarzy ręcznych] „Akademicy” górą nad Olimpią. KSSPR i Wisła z porażkami

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 13:24 / Autor: Sebastian Kalwat

W weekend odbyła się 17. kolejka I ligi piłkarzy ręcznych. AZS UJK pokonał Olimpię Piekary Śląskie 27:21, Wisła Sandomierz przegrała 29:39 z MUKS Zagłębie Sosnowiec, zaś KSSPR Końskie uległ Padwie Zamość 21:27. SMS ZPRP Kielce pauzował, a spotkanie KSZO Handball z Orlen UPSTREAM SRS Przemyśl zostało przełożone na prośbę SRS-u na 29 kwietnia.

Padwa Zamość - KSSPR Końskie 27:21 (11:10)

Padwa: Procho, Proć, Wnuk – Puszkarski 6, Bajwoluk, Skiba 1, Małecki 5, Obydź 4, Szymański 3, Adamczuk, Sałach 1, Kłoda 1, Pomiankiewicz 2, Szymański 3, Mehdizadeh 2, T. Fugiel 1, Sz. Fugiel 1.

KSSPR: Szot, Jarosz - P. Napierała 3, W. Sękowski 1, Kozłecki, Ł. Sękowski 3, B. Sękowski 5, Wolski, Ciszek 1, Kubała 3, P. Matyjasik 4, Słonicki 1.

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. Konecczanie jak równy z równym rywalizowali z liderem rozgrywek i do przerwy przegrywali tylko jednym golem, co mogło wróżyć spore emocje w dalszej części pojedynku.

Niestety, druga odsłona nie wyglądała już tak dobrze. Gospodarze grali zdecydowanie lepiej i dominowali na parkiecie, ostatecznie pokonując KSSPR 27:21.

Zawodnicy z Końskich mają 21 punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli pierwszej ligi.

AZS UJK Kielce - Olimpia Medex Piekary Śl. 27:21 (11:10)

AZS UJK: Pyrka, Drozd - Bernacki, Papaj 1, Boszczyk 1, Wacek 1, Stępnik 5, Szafarczyk 1, Siedlarz 2, Goliszewski 6, Sornat 1, Wójcik 1, Pawłowski, Zdziech 3, M. Bysiak 4.

Olimpia: Zapora – Cieniek, Parzonka 2, Czapla, Pluczyk 2, Cieślik 1, Kowal, Rosół 5, Ludyga 1, Kotalczyk 6, Więckiewicz, Miłek 4, Beczek, Całujek.

Pierwsza połowa przyniosła sporo emocji. Obie drużyny grały na podobnym poziomie i po 30. minutach minimalnie na prowadzeniu byli kielczanie.

W drugiej części meczu podopieczni Tomasza Błaszkiewicza z czasem zaczęli grać skuteczniej i odskoczyli z wynikiem. „Akademicy” pokonali Olimpię 27:21.

AZS ma 19 punktów i zajmuje siódmą pozycję w tabeli.

Wisła Sandomierz - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 29:39 (12:21)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Szklarski 1, Statuch, Więcek 2, S. Malinowski 5, Chudzik 1, Pawelczyk 4, Skuciński 9, Kozioł 4, A. Malinowski 3, Moga.

Zagłebie: Nowak, Ratuszniak – Chromy 14, Popczyk 2, Kempys 1, Postawa, 1, Kowalski, Płonka 6, Kolano 4, Migała, Burlyta, Danysz 2, Piątek 2, Włoka 4, Szlinger 3.

Niestety, Wisła od początku spotkania miała niewiele do powiedzenia w rywalizacji z Zagłębiem. Świetna skuteczność i gra w obronie poskutkowały tym, iż do przerwy goście prowadzili różnicą dziewięciu trafień – 21:12.

Niewiele zmieniło się w drugiej odsłonie. Mimo iż mecz był bardziej wyrównany, to mając dużą przewagę, zespół z Sosnowca mógł spokojnie kontrolować wynik. Katem sandomierzan okazał się Maciej Chromy, który zdobył aż 14 goli. Ostatecznie Wisła przegrała 29:39.

Zawodnicy z Sandomierza mają zaledwie 10 punktów i zajmują ostatnie miejsce w lidze.

W 18. serii gier KSSPR Końskie podejmie u siebie Wisłę Sandomierz. KSZO zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, AZS UJK z Orlen SRS Przemyśl, SMS z Olimpią Piekary Śląskie.