Guigou zapewnił zwycięstwo Montpellier w ostatnim meczu przed przyjazdem do Kielc

środa, 13 lutego 2019 22:43 / Autor: Damian Wysocki

Montpellier, najbliższy rywal PGE VIVE w rozgrywkach Ligi Mistrzów, wygrało swój ostatni mecz przed przyjazdem do Kielc. Podopieczni Patrice'a Canayera w 14. kolejce Lidl Starligue pokonali na wyjeździe Istres 31:30. Wicemistrzowie Francji gola na wagę zwycięstwa zdobyli w ostatniej minucie.

Montpellier w hali drużyny zamykającej ligową tabelę długo znajdowało się na trzybramkowym prowadzeniu, które wypuściło jednak w ostatnich minutach. Na sześćdziesiąt sekund przed końcem na tablicy wyników był remis po 30. Gola na wagę cennych dwóch punktów zdobył doświadczony lewoskrzydłowy, Michael Guigou. Najwięcej – sześć bramek dla wicemistrzów Francji rzucił Mathieu Grebille.

Podopieczni Patrice'a Canayera po 14. kolejkach z 23 punktami na koncie zajmują 2. miejsce, tracąc cztery "oczka" do prowadzącego Paris Saint Germain.

Sobotni mecz PGE VIVE – Montpellier w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 18.00.