Francja rozbiła Białoruś

czwartek, 21 stycznia 2016 21:10 / Autor: Damian Wysocki

Porażka z Polską mobilizująco podziałała na reprezentację Francji. „Trójkolorowi” w pierwszym meczu drugiej fazy EHF Euro 2016 rozbili 34:23 Białoruś. Obrońców tytułu do zwycięstwa poprowadził Nikola Karabatić, który rzucił dziewięć bramek.

Francuzi od początku spotkania przeważali. Podopieczni Claude'a Onesty byli bezlitośni dla swoich rywali i po pierwszych trzydziestu minutach prowadzili 20:5. W drugiej odsłonie Białorusini odrobili kilka bramek, ale „Trójkolorowi” cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę i zwyciężyli 34:23.

Najskuteczniejszymi zawodnikami na parkiecie byli Nikola Karabatić i Aleksiej Chadkiewicz, którzy rzucili dziewięć bramek. Dzięki fantastycznej grze tego ostatniego w ostatnich minutach spotkania Białorusini zdołali zniwelować straty.

Po tym zwycięstwie Francuzi zrównali się punktami z Polską, „Biało-czerwoni” swój pierwszy mecz rundy głównej rozegrają w sobotę. Ich rywalem w krakowskiej Tauron Arenie będzie Norwegia.

Tag: Euro 2016