Fatalny debiut Tanika w Effectorze

sobota, 21 stycznia 2017 15:18 / Autor: Piotr Natkaniec

Nie był to wymarzony debiut nowego trenera Effectora Kielce Sinana Tanika. Jego zespół przegrał wyjazdowe spotkanie z Jastrzębskim Węglem 0:3.

Nowy szkoleniowiec kieleckiej drużyny nie zdecydował się na rewolucję w składzie. Do rywalizacji wyszła podstawowa „szóstka”, a na parkiet wrócił po chorobie Leo Andrić. Jastrzębianie zaczęli spotkanie od czterech punktów z rzędu, ale kielczanie od razu dogonili rywali. Później wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Effector doskonale czytał grę Jastrzębskiego i dołożył kilka punktów świetną zagrywką. W tych dwóch elementach przewodził Wohlfahrtstatter. Jednak w połowie seta uaktywnił się Hidalgo Oliva i dzięki jego atakom gospodarze odskoczyli na 18:15. Przyjezdni potrafili jeszcze złapać kontakt (21:20), ale ostatecznie przegrali inauguracyjną partię 21:25.

Od samego początku drugiego seta kielczanie mieli spory problem z kończeniem swoich ataków. Dodatkowo jastrzębianie dołożyli mocny serwis, a nadal bardzo skuteczny był Hidalgo Oliva. Skutek był taki, że już w połowie partii Effector przegrywał 9:16. Tanik próbował ratować wynik zmianami i na placu gry pojawili się Formela i Superlak w miejscu Wachnika oraz Andricia, ale niewiele to dało. Jastrzębski grał doskonale i pewnie wygrał seta do 17.

Po 10-minutowej przerwie Effector próbował jeszcze odwrócić losy spotkania. Początkowo prowadził grę punkt za punkt z gospodarzami. Pierwsi odskoczyli jastrzębianie, którzy wygrywającym bloku Borucha wyszli na prowadzenie 14:11. Po ataku ze środka Kosoka Jastrzębski wygrywał już 19:15. Kielczanie wprwadzie zbliżyli się jeszcze do rywali do stanu 22:20, ale ostatecznie przegrali do 23.

Jastrzębski Węgiel – Effector Kielce 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)

MVP: Hidalgo Oliva

Jastrzębski: Kampa, Muzaj, Kosok, Oliva, Popiwczak, DeRocco, Boruch (libero) oraz Ernastowicz

Effector: Komenda, Wohlfahrtstatter, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Wachnik oraz Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Antosik, Superlak, Formela