Fałdziński mistrzem Polski

niedziela, 24 lutego 2019 19:57 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Maciej Fałdziński ze Stelli Kielce wywalczył złoty medal na XXXVII Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie, które zakończyły się dziś (24.02.) w Wilkowicach w woj. śląskim. Złoty medal przypadł też w udziale mikstowi z kieleckiego klubu.

Po rundzie kwalifikacyjnej Maciej Fałdziński plasował się na szóstej lokacie. W rundzie eliminacyjnej rozgrywanej w systemie pucharowym pokonał jednak wszystkich rywali i zakończył zmagania w ramach mistrzostw Polski na najwyższym stopniu podium. Fałdziński, wraz z Małgorzatą Góral reprezentował Stellę Kielce również w kategorii mikstów. Mieszany zespół kieleckiego klubu również wywalczył „złoto” wygrywając w finale z Łucznikiem Żywiec wynikiem 5:3 w setach. Nieco gorzej spisał się męski zespół łuczników Stelli i zakończył rywalizację na szóstym miejscu.

– Liczyłem na lepszy występ Małgorzaty Góral, która jest objęta szkoleniem olimpijskim na Igrzyska w Tokio. Mam niedosyt, jeśli chodzi o męską drużynę. Chłopcy potrafią strzelać, ale wciąż dokuczają emocje. do takiego poziomu, że nie potrafią wykorzystać swoich możliwości. Uważam, że zespół mógł przywieźć medal. Ogólnie mistrzostwa oceniam jednak w kategorii sukcesu – powiedział trener kieleckich łuczników, Arkadiusz Ponikowski.