EURO 2018: Złoci Aginagalde i Dujszebajew

niedziela, 28 stycznia 2018 21:01 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Hiszpanii, w składzie z dwoma zawodnikami PGE VIVE - Julenem Aginagalde i Alexem Dujszebajewem, została mistrzem Europy. Podopieczni Jordiego Ribery w finale chorwackiego turnieju pokonali Szwecję 29:23.

Alex Dujszebajew na parkiecie przebywał przez 38. minut. 26-latek zdobył cztery bramki (50 proc. skuteczności) oraz zaliczył taką samą ilość asyst. Do swojego zapisu dołożył przechwyt oraz wyjątkowy blok. Alex na kwadrans przed końcem popisał się fenomenalną interwencją, kiedy jeden ze Szwedów rzucił przez całe boisko, rozgrywający zdążył dogonić piłkę i efektownym wyskokiem przed polem karnym zmienił kierunek jej lotu. Starszy syn Tałanta Dujszebajewa znakomicie wywiązywał się z funkcji wysuniętego obrońcy. Z tym systemem nie mogli poradzić sobie Szwedzi, a Hiszpanie w drugiej połowie zbudowali wysoką przewagę.

Julen Aginagalde grał 22. minuty. Obrotowy zdobył gola, zaliczył asystę oraz wywalczył karnego.

Podium EURO 2018 uzupełniła Francja, która w meczu o 3. miejsce pokonała Danię.