EURO 2018: dobry mecz Janca

piątek, 19 stycznia 2018 21:52 / Autor: Damian Wysocki

W piątkowych zmaganiach podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej bacznie przyglądaliśmy się postawie Blaza Janca z PGE VIVE. Jego Słowenia przegrała 28:31 z Danią, ale skrzydłowy zanotował udany występ.

Janc rozegrał całą drugą połowę. 22-latek zdobył pięć goli, zachowując przy tym stuprocentową skuteczność. Prawoskrzydłowy dwa razy pewnie egzekwował rzut karny. Do swojego zapisu dołożył przechwyt.

Słowenia z jednym punktem na koncie zamyka tabelę grupy II i praktycznie straciła szansę na awans do fazy medalowej.

Wejście smoka w meczu Niemiec z Czechami zaliczył Andreas Wolff, który od lipca 2019 będzie bronił barw PGE VIVE. Jego kadra wygrała 22:19. Duża w tym zasługa bramkarza, który na parkiecie pojawił się na ostatnie nieco ponad dziesięć minut. Wolff odbpił trzy z czterech piłek, do tego zaliczył przechwyt.