EURO 2018: Aginagalde i Dujszebajew zagrają o złoto

piątek, 26 stycznia 2018 18:49 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Hiszpanii w pierwszym półfinale mistrzostw Europy w piłce ręcznej pokonała Francję 27:23. Podopieczni Jordiego Ribery o tytuł w niedzielę zagrają ze Szwecją, która po niesamowitym meczu ograła Danię.

Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego w starciu z „Trójkolorowymi” zaprezentowała się znakomicie. Hiszpanie już po pierwszej połowie prowadzili sześcioma bramkami - 15:9. W drugiej ich przewaga w pewnym momencie wzrosła nawet do ośmiu trafień. Mistrzowie Świata w końcówce nieco zmniejszyli rozmiary porażki.

W starciu z Francją 25. minut na parkiecie spędził Julen Aginagalde. Obrotowy PGE VIVE zdobył dwie bramki (na cztery rzuty), zaliczył dwie asysty oraz wywalczył aż cztery rzuty karne. 36-latek w obronie sprokurował jedną „siódemkę”.

12. minut zagrał Alex Dujszebajew. Rozgrywający kieleckiego klubu oddał trzy rzuty, ale tylko jeden wylądował w siatce.

W barwach „Trójkolorowych” epizodyczny występ zaliczył Nicolas Tournat, który do PGE VIVE dołączy latem 2019 lub 2020 roku.

Dla Hiszpanii to drugi z rzędu finał EURO. Przed dwoma laty w Polsce w meczu o złoto musieli uznać wyższość Niemców.