EURO 2018: Aginagalde i Dujszebajew zagają o medale. Strlek i Mamić tylko o 5. miejsce

środa, 24 stycznia 2018 21:27 / Autor: Damian Wysocki

Hiszpania - Francja i Dania - Szwecja, tak prezentują się półfinałowe pary mistrzostw Europy 2018 w piłce ręcznej. W środę swój mecz o życie przegrali gospodarze turnieju - Chorwaci, którzy w Zagrzebiu ulegli Francji 27:30. Kadra Manuela Strleka i Marko Mamicia będzie musiała zadowolić się grą o 5. miejsce. W drugiej grupie, w spotkaniu o awans Hiszpania ograła Niemcy 31:27.

W starciu z Francją z bardzo dobrej strony pokazał się Manuel Strlek. Skrzydłowy PGE VIVE zdobył sześć bramek, popisując się przy tym stuprocentową skutecznością. "Manu" był najskuteczniejszym zawodnikiem Chorwacji, o jedno trafienie mniej od niego zaliczył doskonale znany w Kielcach - Ivan Cupić, który został wybrany najlepszym graczem spotkania.

Pięć goli rzucił również Marko Mamić (71 proc. skuteczności). Rozgrywający PGE VIVE podczas 47 minut na parkiecie na swoim koncie zapisał również cztery asysty, wywalczył karnego, zanotował przejęcie i blok oraz jedną stratę.

W tym spotkaniu zagrało również dwóch zawodników, którzy do drużyny mistrzów Polski dołączą w najbliższym czasie. Chorwat Luka Cindrić (w PGE VIVE od lata) zdobył trzy bramki (50 proc.), popisał się trzema asystami i popełnił aż pięć strat. Przez niespełna dwie minuty na boisku przebywał Nicolas Tournat (w Kielcach od 2019 lub 2020). Obrotowy mecz zakończył bez zapisu.

W starciu Hiszpanii z Niemcami pierwszoplanowe role odegrali zawodnicy PGE VIVE.

Julen Aginagalde grał przez ponad 30. minut. Obrotowy zdobył cztery bramki (67 proc.), zaliczył dwie asysty, wywalczył dwa karne oraz popełnił jedną stratę.

Alex Dujszebajew rzucił pięć goli (63 proc.). Do tego dołożył dwie asysty, wywalczonego karnego, przechwyt oraz stratę.

Niemieckiej bramki przez blisko 39. minut strzegł Andreas Wolff, który w kieleckim klubie będzie grał od lipca 2019 roku. Golkiper odbił dziewięć piłek, co dało mu 33 proc. skuteczności obron. 27-latek zaliczył asystę.

Ze składu Hiszpanii został wycofany Daniel Dujszebajew, który obecnie przebywa na wypożyczeniu z PGE VIVE do Celje.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane w piątek.