Efektowne zwycięstwo VIVE w „Świętej wojnie”

wtorek, 04 lutego 2020 20:04 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Srogie lanie sprawili zawodnicy PGE VIVE Kielce drużynie Wisły Płock. W 20. serii PGNiG Superligi kielczanie w Hali Legionów wygrali z drużyną Nafciarzy 29:20 (15:7)

Spotkanie w Kielcach rozpoczęło się od spokojnej gry, a obie drużyny zachowywały ostrożność. W  5. minucie meczu na tablicy wyników było jedynie 1:0 dla VIVE. Z czasem jednak rozgrywka nabrała tempa, a stroną przeważającą była drużyna Tałanta Dujszebajewa. Dobra gra w bramce Andreasa Wolffa i skuteczne ataki mistrzów Polski sprawiły, że w 15. minucie gospodarze prowadzili 8:4. W dalszej części pierwszej połowy kielczanie podtrzymali swoją dominację i stopniowo budowali przewagę nad drużyną Nafciarzy, dzięki czemu na przerwę schodzili z wynikiem 15:7.

Druga odsłona "świętej wojny" rozpoczęła się od ataków drużyny gości, którzy szybko zdobyli trzy bramki. Jednak zapał Nafciarzy został szybko ugaszony przez żółto-biało-niebieskich, którzy powrócili do dobrej gry w obronie i skutecznych kontrataków. Dominująca dyspozycja kielczan zaowocowała w 15. minucie drugiej połowy prowadzeniem 23:14. W dalszej części meczu płocczanie nie potrafili się odbudować, a drużyna Tałanta Dujszebajewa spokojnie kontrolowała przebieg gry, zdobywając kolejne bramki. W efekcie kielczanie odnieśli efektowne zwycięstwo 29:20

PGE VIVE KIELCE - ORLEN WISŁA PŁOCK 29:20 (15:7)

Vive Kielce: Kornecki, Wałach, Wolff , Vujović, Dujshebaev, Aguinagalde 4, Jachlewski 4, Janc 3, Jurkiewicz, Kulesh 4, Moryto 7, Dujshebaev, Karalek, Guillo.

Wisła Płock: Morawski, Stevanovic, Daszek, Stenmalm, Matulic, Ruiz, Góralski, Piechowski, Susnja, Szita, Zabic 6, Igropulo 3, Kowalski, Czapliński, Mindegia, Mlakar 4.