Dziewiąta porażka rezerw Korony

poniedziałek, 02 listopada 2020 12:27 / Autor: Damian Wysocki

Tylko rezerwy Korony Kielce rywalizowały w miniony weekend w rozgrywkach III ligi spośród świętokrzyskich zespołów. Podopieczni Sławomira Grzesika przegrali na swoim stadionie z Wisłoką Dębica 0:3.

"Żółto-czerwoni" zagrali w bardzo młodym składzie, co było spowodowane sytuacją zdrowotną. Dodatkowo Komisja Ligi zabroniła wykorzystywać w meczach rezerw zawodników, którzy trenują z pierwszą drużyną.

Korona II musiała gonić wynik od 6. minuty, kiedy gola zdobył Łukasz Siedlik. Bardziej doświadczony zespół z Dębicy zdobył kolejne dwie bramki po zmianie stron. Na listę strzelców wpisali się Dariusz Kamiński i Tomasz Jelonek.

Na domiar złego, w 35. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Mateusz Sowiński. Jak udało nam się ustalić, młody ofensywny pomocnik doznał tylko stłuczenia, które nie spowoduje dłużej przerwy w jego treningach.

Była to dziewiąta porażka Korony II w sezonie. "Żółto-czerwoni" zgromadzili tylko 13 punktów w 14 meczach i zajmują zagrożone spadkiem 18. miejsce.