Dobry występ Drabik na Węgrzech

wtorek, 14 lutego 2023 17:00 / Autor: Damian Wysocki

Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce zajęła drugie miejsce w międzynarodowym turnieju bokserskim  „67. Bocskai Istvan Memorial” w Debreczynie. W finale przegrała jednogłośnie na punkty z wicemistrzynią świata Jutamas Jitpong z Tajlandii.

34-letnia kielczanka miała okazję poboksować z mocnymi rywalkami. Po drodze do finału pokonała zawodniczki z Węgier, Argentyny i Ukrainy. Ostatnia z nich – Anastasia Kowalczuk – to aktualna mistrzyni Europy.

– Stoczyłam cztery dobre walki, niestety, w finale troszkę zabrakło, ale mimo wszystko jestem zadowolona z całego turnieju. Przepracowałam kilka ważnych elementów, które na pewno zaprocentują w przyszłości – powiedziała Sandra Drabik.

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację drużynową turnieju w Debreczynie. Podopieczne Tomasza Dylaka zdobyły osiem medali: trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe.

Kolejnym turniejem, w którym weźmie udział Sandra Drabik będzie "Strandja" w Sofii.