Deszczowy sparing dla Rosjan

środa, 02 lutego 2022 17:53 / Autor: Damian Wysocki

W swoim pierwszym meczu sparingowym rozegranym na obozie w Turcji, Korona Kielce przegrała z rosyjskim FK Orenburg 1:2.

Pierwsza połowa spotkania w deszczowym Belek była wyrównana. W 36. minucie lider rosyjskiej drugiej ligi przeprowadził dobrą akcję prawą stroną, a dośrodkowanie na gola zamienił Joel Fameyeh.

Na początku drugiej części aktywniejsi byli gracze Orenburga. Na posterunku był jednak Konrad Forenc. W grze nie pomagały warunki pogodowe. W 65. minucie Grzegorz Szymusik sprokurował rzut karny, który na gola zamienił Joel Fameyeh.

Kilka chwil później sędzia podyktował „jedenastkę” dla Korony za zagranie ręką. Stały fragment na bramkę zamienił Jakub Górski. Po tym „żółto-czerwoni” przejęli inicjatywę. Dwa razy bliski wpisania się na listę strzelców był Artur Amroziński. Najpierw mógł skierować piłkę do siatki z bliskiej odległości, ale w ostatniej chwili zdjął mu ją z nogi obrońca. W drugiej sytuacji trafił w słupek. W boczną siatkę uderzył jeszcze Filipe Olivieira.

W sobotę Korona zagra z trzecią drużyna rumuńskiego zaplecza – Universitatea Cluj.

Korona Kiece – FK Orenburg 1:2 (0:1)

Bramki: Górski (71’) Fameyeh (36’, 66’k)

Korona (I połowa): Forenc – Podgórski, Malarczyk, Koj, Corral – Łukowski, Takacz, Gąsior, Szpakowski, Błanik – Szykawka

Korona (II połowa): Forenc – Majewski (79’ Seweryś), Szymusik, Zebić, Sierpina – Górski, Sewerzyński, Olivieira, Strzeboński (85’ Bojańczyk), Petrović – Amroziński