Dafi Społem wygrywa z Będzinem. Trzy punkty zostają w Kielcach

sobota, 04 listopada 2017 18:56 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarze Dafi Społem odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie PlusLigi. Kielczanie w pojedynku 8. kolejki pokonali przed własną publicznością MKS Będzin 3:1.

Dafi Społem Kielce - MKS Będzin 3:1 (25:17, 25:23, 19:25, 25:22)

Dafi Społem: Stępień 2, Wachnik 15, Marozau 7, Nalobin 15, Łapszyński 12, Pawliński 1, Czunkiewicz (l) oraz Szymański 12, Schamlewski 1, Superlak 2, Adamski 1, Biniek.

Podopieczni Wojciecha Serafina spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia i efektownego zwycięstwa w pierwszym secie do siedemnastu. Druga partia również rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy. Będzinianie po niemrawym początku wyszli na 12:11 i od tego momentu gra toczona była "punkt za punkt". Kielczanie po przerwie technicznej zdołali odskoczyć na trzy "oczka", aby w miarę spokojnie wygrać do dwudziestu trzech.

Trzecia odsłona przebiegała pod dyktando MKS-u, który w najlepszym momencie prowadził różnicą dziewięciu punktów - 11:22. W końcówce kielczanie zdołali nieco zmniejszyć dystans i ostatecznie przegrali do dziewiętnastu.

Czwarta partia była niezwykle wyrównana, żadna ze stron nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Prowadzenie zmieniało się niemal do samego końca, ale w decydującym momencie podopieczni Wojciecha Serafina popisali się dwoma punktowymi blokami i po skutecznym ataku Szymańskiego wygrali do dwudziestu dwóch, a w całym meczu 3:1.

Siatkarze Dafi Społem po zwycięstwie "za trzy" awansowali na 14. miejsce w tabeli PlusLigi. Kielczanie w następnej kolejce, w poniedziałek, 13 listopada na wyjeździe zmierzą się z Espadonem Szczecin.