Brown Forbes i spółka nie dali szans Koronie. Kielczanie rozgromieni w pierwszym sparingu

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 18:42 / Autor: Damian Wysocki

W swoim pierwszym przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała w Warce z Rakowem Częstochowa 0:5. W barwach „żółto-czerwonych” zaprezentowało się trzech testowanych zawodników

Razem z kielecką drużyną na Mazowsze pojechali środkowy obrońca Krzysztof Kiercz, środkowy pomocnik Mateusz Cetnarski i napastnik Kamil Poźniak (więcej o nich napisaliśmy TUTAJ).

Pierwszych dwóch spotkanie rozpoczęło w wyjściowym składzie, Poźniak pojawił się na murawie w 20. minucie, kiedy zastąpił kontuzjowanego Zvonimira Petrovicia. Od początku swoje szanse otrzymali również wracający z wypożyczeń Kornel Kordas i Maciej Firlej. W barwach Rakowa po raz pierwszy zaprezentował się były pomocnik Korony – Marcin Cebula.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Częstochowy, którzy objęli prowadzenie w 22. minucie. Na listę strzelców wpisał się Vladislavs Gutkovskis. W końcówce pierwszej części drugą żółtą kartką ukarany został środkowy obrońca kielczan – Themistoklis Tzimopoulos. Grek musiał opuścić boisko, ale sztab szkoleniowy rywali pozwolił, aby Korona kontynuowała mecz w jedenastu. W 39. minucie na placu gry zameldował się Piotr Pierzchała. Tuż przed przerwą prowadzenie Rakowa podwyższył Thomas Petrasek.

Na początku drugiej części podopieczni Marka Papszuna dołożyli kolejne dwie bramki. Obronę „żółto-czerwonych” rozmontował duet Ben Lederman – Felicio Brown Forbes. Drugi z nich, były zawodnik Korony, wpisał się na listę strzelców w 51. i 54. minucie. W końcówce wynik na 5:0 ustalił Piotr Malinowski.

Korona rozegra kolejne sparingi w sobotę. O godz. 17 w Woli Chorzelowskiej zmierzy się z ŁKS-em, dwie godziny później w Mielcu jej rywalem będzie miejscowa Stal.

Korona Kielce – Raków Częstochowa 0:5 (0:2)

Bramki:  Gutkovskis 22’, Petrasek 43’, Brown Forbes 51’, 54’, Piotr Malinowski 77’

Korona (wyjściowy): Osobiński (46' Kozioł) – Szymusik (60' Spychała), Tzimopoulos (39’ Pierzchała), Kiercz (78' Seweryś), Kordas – Kiełb (70' Górski), Kaczmarski (70' Jopkiewicz), Cetnarski (60' Sewerzyński), Petrović (20’ Poźniak), Szelągowski (65' Sowiński) – Firlej (55' Lisowski)

Raków (I połowa): Szumski – Piątkowski, Petrasek, Mikołajewski – Cebula, Tudor, Sapała, Tijanić, Poletanović, Bartl – Gutkovskis

(II połowa): Pindroch – Malinowski, Mikołajewski, Niewulis, Piątkowski – Kun, Lederman, Schwarz, Musiolik, Kaczmarek – Brown Forbes

Czerwona kartka: Tzimopoulos