Bezapelacyjny awans Korony Handball do ćwierćfinału Pucharu Polski

środa, 15 stycznia 2020 19:39 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki Korony Handball zameldowały się w najlepszej ósemce rozgrywek o Puchar Polski. W środowym spotkaniu 1/8 finału kielczanki pokonały przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna 41:28.

Spotkanie między czołowymi drużynami pierwszej ligi, ex-superligowcami, rozpoczęło się od gry bramka na bramkę. Z upływem czasu zarysowywała się przewaga kielczanek, które po kwadransie prowadziły czterema trafieniami – 12:8.

W odskoczeniu od rywalek pomogła wyższa, aktywniejsza obrona. Od początku w zespole Pawła Tetelewskiego dobrze wyglądał kontratak. W okresie od 10. do 20. minuty szczypiornistki Korony straciły tylko jednego gola, same zdobyły ich osiem, co dało im wyraźną przewagę. Do przerwy prowadziły 23:13.

Drużyna z Kościerzyny wyszła na drugą połowę wyższą obroną 4-2, czym miała odciąć boczne rozgrywające. Zawodniczki szybko wycofały się z tego pomysłu, ale nie zrezygnowały z indywidualnego krycia Magdy Więckowskiej. Przewaga Korony rosła z każdą minutą, co pozwoliło Pawłowi Tetelewskiemu na danie szansy kilku młodszym zawodniczkom. Kielczanki finalnie zwyciężyły 41:28 i po raz pierwszy w historii awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Korona Handball – UKS PCM Kościerzyna 41:28 (23:13)

Korona: Hibner, Chodakowska, Zięba – Kędzior 5, Jach 4, Staszewska 1, Gliwińska 6, Więckowska 4, Szymanik 2, Młynarska 6, Syncerz 9, Zimnicka 1, Parandii 2, Skowrońska, Mochocka 1, Hensoldt.