Bez dubletu w Niecieczy. Korona zremisowała z Sandecją

piątek, 16 lutego 2018 18:51 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowali w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz 3:3. Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla "żółto-czerwonych", którzy już w 8. minucie za sprawą Gorana Cvijanovicia otworzyli wynik. W 22. minucie do remisu doprowadził Filip Piszczek. Tuż przed końcem pierwszej części na listę strzelców wpisał się Nika Kaczarawa. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Michal Piter-Bućko. W kolejnych fragmentach inicjatywę przejęła Korona, ale to "Biało-czarni" wyszli na prowadzenie. W 71. minucie samobójcze trafienie zaliczył Djibril Diaw. Ta bramka w większym stopniu obciąża jednak konto Zlatana Alomerovicia, który zanotował fatalne wyjście z bramki. Senegalski obrońca Korony dziesięć minut przed końcem zdołał się zrehabilitować i zaliczył trafienie, jak się okazało, na wagę punktu.

Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 3:3 (1:2)

Bramki: Piszczek 22', Piter-Bućko 48', Diaw 72' sam. - Cvijanović 8', Kaczarawa 39', Diaw 80'

Żółte kartki: Piter Bucko, Piszczek, Mraz - Żubrowski

Sandecja: Gliwa - Basta, Szufryn, Kraczunow, Mraz - Małkowski (66' Brzyski), Piter-Bućko, Gric, Danek (85' Trochim) - Piszczek,  Kolev.

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste - Kiełb, Żubrowski, Możdżeń (75' Cebula), Cvijanović (66' Janjić), Jukić (66' Petrak) - Kaczarawa.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

8': GOL! 0:1! Cvijanović! Słoweński pomocnik znakomicie głową wykończył świetną "wcinkę" Rymaniaka z prawej strony!

12': Dobra akcja Korony. Stojący tyłem do bramki Cvijanović zgrał piłkę klatką do Kaczarawy, a ten od razu podał ją na szesnasty metr do Kiełba. "Ryba" przyjął ze zwodem i od razu poszukał strzału. Futbolówka przeleciała obok słupka.

18': Po raz kolejny w roli głównej Cvijanović. Pomocnik sprytnie uderzył po ziemi z rzutu wolnego z 18 metra. Piłka przeleciała minimalnie obok dłuższego słupka, ale wcześniej jej lot mógł przeciąć Diaw. Senegalczykowi do tego zabrakło centymetrów.

22': GOL! 1:1! Piszczek! Sandecja doprowadziła do wyrównania, chociaż nic na to nie wskazywało. Basta zagrał z prawej strony do znajdującego się na skraju pola karnego Piszczka.  Napastnik,  przy zbyt biernej postawie obrońców Korony, zdołał się odwrócić i bardzo mocnym strzałem nie dał szans Alomeroviciowi.

33': Dużo walki i niedokładności z obu stron. W jednej z nielicznych akcji Kolev zagrał do Piszczka. Napastnik próbował odgrywać do bułgarskiego napastnika, ale zrobił to niecelnie i piłkę przejął Dejmek.

39': GOL! 1:2! Kaczarawa! Cvijanović wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Futbolówka odbiła się od jednego z obrońców Sandecji i spadła pod nogi znajdującego się na czwartym metrze Gruzina. Napastnik Korony nie miał problemów wykorzystaniem z "prezentu".

44': Groźne uderzenie Możdżenia z rzutu wolnego. Gliwa zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

46': Mocne uderzenie Cvijanovicia sprzed pola karnego. Piłka leciała w środek bramki. Gliwa z problemami odbił piłkę.

48': GOL! 2:2! Piter-Bućko! Basta dośrodkował piłkę z prawej strony, Diaw wybił ją na szesnasty metr, wprost pod nogi Koleva. Bułgar oddał strzał, futbolówka po drodze odbiła się od senega;skiego stopera Korony i trafiła pod nogi Pietera-Bućki, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

60': Korona po straconej bramce zdecydowanie przejęła inicjatywę. Podopieczni Lettieriego częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje.

71': GOL! 3:2! Samobój Diawa! Kuriozalne trafienie! Brzyski zagrał długą piłkę w kierunku Piszczka. Na 25 metr przed swoją bramkę wyszedł Alomerović. Golkiper Korony zawahał się przy interwencji, co wykorzystał napastnik gospodarzy, który zgrał piłkę klatkę piersiową i rozpoczął bieg w kierunku pustej bramki. Rozpaczliwa interwencja Diawa zakończyła się golem samobójczym.

80': GOL! 3:3! Rehabilitacja Diawa! Senegalczyk wykorzystał odchodzące od bramki dośrodkowanie z rzutu rożnego Kiełba!