Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Audyt na tak. Miasto przejmie Koronę

wtorek, 20 października 2020 11:17 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w poniedziałek do kieleckiego Ratusza wpłynęły wyniki audytu, który w ostatnich dniach był przeprowadzany w Koronie Kielce. Według naszych ustaleń nie spowodują one żadnych kolejnych opóźnień przy przejęciu większościowego pakietu akcji spółki przez miasto.

– Chcieliśmy uzyskać szczegółowe informacje dotyczące dokumentacji finansowej, w szczególności zysków i strat. Pierwsze zbycie akcji (w 2008 roku – przyp. red.) następowało kiedy spółka była na plusie. Teraz stan zadłużenia wynosi 9 milionów 700 tysięcy złotych. To stan bieżący. Pan prezydent Wenta doszedł do wniosku, że ten zakup musi być zakupem celowym, a spółka wymaga sprawdzenia, czy będzie on zasadny w rozumieniu przepisów samorządu lokalnego – wyjaśniał powody przeprowadzenia audytu Sławomir Gierada, doradca ds. prawnych prezydenta Bogdana Wenty.

Miasto otrzymało wyniki audytu w poniedziałek. Od razu zostały poddane wnikliwej analizie. We wtorek zostaną dopięte ostatnie sprawy, a najprawdopodobniej w środę dowiemy się, kiedy zostanie podpisana umowa zbycia akcji. Jej szczegóły zostały już uzgodnione.

– Treść umowy między rodziną Hundsdorferów a gminą Kielce jest już gotowa i została zaakceptowana przez obydwie strony. Z uwagi na fakt, że pandemia COVID-19 zarówno w Polsce, jak i w Niemczech przybiera na sile, podjęto decyzję, że podpisanie umowy nastąpi w drodze korespondencyjnej – wyjaśnia Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta.

Przypomnijmy: miasto przejmie 72-procentowy pakiet akcji od rodziny Hundsdorferów za symboliczną złotówkę. Po dopięciu szczegółów zwołane zostanie Walne Zgromadzenie, podczas którego będzie powołana nowa Rada Nadzorcza oraz zarząd spółki. Ponadto miasto dokapitalizuje spółkę kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych, co pozwoli na spłatę długów za poprzedni sezon.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO