Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wkrótce startuje 22. Festiwal Kultury Dziecięcej

wtorek, 28 maja 2024 12:59 / Autor: Aleksandra Rękas
Wkrótce startuje 22. Festiwal Kultury Dziecięcej
Fot. Europejskie Centrum Bajki
Wkrótce startuje 22. Festiwal Kultury Dziecięcej
Fot. Europejskie Centrum Bajki
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Masa atrakcji dla dzieci, bogaty program artystyczny i… 91. urodziny Koziołka Matołka. Tak w skrócie zapowiada się 22. Festiwal Kultury Dziecięcej, który już w niedzielę drugiego czerwca odbędzie się w Pacanowie.

Tegoroczną edycję imprezy otworzy uroczysty przemarsz Bajkowego Korowodu ulicami Pacanowa.

- Później zatopimy się w warsztatach o najróżniejszym charakterze. Będą one zarówno naukowe jak i twórcze i połączą pokolenia oraz wszelkie narodowości. To na przykład warsztaty „Pasiasta probówka”, „Polimerowy świat”, będą też obserwacje mikroskopowe, ekodrzewka i ekologiczne świece sojowe – zachęca Aleksandra Stachniak, dyrektor Centrum Bajki w Pacanowie.

Pojawi się także kowalstwo artystyczne, a więc wszyscy zainteresowani poznają odpowiedź na pytanie, czy w Pacanowie rzeczywiście kozy kują. Nie zabraknie ulicznych artystów, a Grupa Locomotora zaprezentuje spektakl „Amore, czyli retro cyrk”.

- Będzie też Teatr na Walizkach z przedstawieniem „Beczka Śmiechu”, a najmniejszych odbiorców zapraszamy serdecznie na „Piana party”. Wszystkie atrakcje będą przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Zadowolone będą maluchy, starszaki i dorośli. To okazja, by cudownie spędzić czas w gronie rodziny – podkreśla Stachniak.

Korowód przejdzie ulicami Pacanowa już o godzinie 13, a wyruszy z rynku na dziedziniec Europejskiego Centrum Bajki. Podczas imprezy, swoje 91. Urodziny obchodzić będzie Koziołek Matołek, nie zabraknie więc słodkich prezentów i niespodzianek.

Na miejscu będzie także Plenerowe Studio Radia eM. Zaprosimy uczestników zabawy do łączenia się na żywo ze studiem w Kielcach, dla najmłodszych przygotwaliśmy konkursy, pojawi się również koło fortuny. Nie zabraknie pamiątkowych zdjęć z logiem Radia eM. Zapraszamy!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO