Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W ten weekend pojeździmy już na nartach... i łyżwach!

piątek, 01 grudnia 2023 15:02 / Autor: Aleksandra Rękas
W ten weekend pojeździmy już na nartach... i łyżwach!
Fot. Sabat Krajno
W ten weekend pojeździmy już na nartach... i łyżwach!
Fot. Sabat Krajno
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dobra wiadomość dla miłośników sportów zimowych – w najbliższy weekend uruchomiony zostanie jeden ze stoków narciarskich w naszym regionie. Narzekać nie mogą też ci, którzy mają ochotę pojeździć na łyżwach.

Już jutro, 2 grudnia otworzy się stok narciarski Szwajcaria Bałtowska. Armatki śnieżne pracują tam pełną parą, by o godzinie 9 trasa była gotowa dla pierwszych gości. Do użytku miłośników nart będzie ośla łączka oraz trasy przy wyciągu orczykowym. Na miejscu jest również wypożyczalnia sprzętu, skorzystać można z pomocy instruktorów. Stok otwarty jest w weekendy w godzinach 9-20, a od poniedziałku do piątku – od 13 do 20. W pobliżu znajduje się tez kryte, naturalne lodowisko oraz… wioska św. Mikołaja.

Naśnieżanie trwa również w Krajnie. Potrwa ono jednak co najmniej do piątego grudnia, a planowane otwarcie stacji narciarskiej to 6 grudnia. Nie pojeździmy również jeszcze na kieleckim Stadionie.

- Możliwe, że wystartujemy od przyszłego tygodnia – mówi Sylwia Wójcik, menager obiektu.

Na stadionie czynne jest natomiast już lodowisko. Podobnie na Telegrafie, tam jednak także jeszcze nie pojeździmy na nartach. Najprawdopodobniej zmieni się to w kolejny weekend – 9,10 grudnia.

Nie pojeździmy jeszcze także w Niestachowie, ani w Tumlinie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO