Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Waldemar Bartosz, szef świętokrzyskiej „S”: Prawa człowieka wyrastają z przesłania katolickiej nauki

wtorek, 14 lipca 2020 08:45 / Autor: Weronika Kępa

- Tożsamość polska równa się tożsamości katolickiej. To oczywiście nie oznacza, że nie-katolik nie jest Polakiem, bo on mimowolnie przejmuje cały kod kulturowy utkany przecież z momentów historycznych, które kościół katolicki bardzo często współtworzył - mówił Waldemar Bartosz na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

W sierpniu NSZZ „Solidarność” będzie obchodzić 40-lecie powstania. - Planowaliśmy duże koncerty i zgromadzenia. Ze względu na bezpieczeństwo musieliśmy te plany zmodyfikować. Uroczystości będą bardzo rozłożone w czasie, niektóre już się odbyły, inne zostały zaplanowane na sierpień, a jeszcze inne na wrzesień - poinformował przewodniczący.

- Główne i najważniejsze wydarzenia odbędą się 31 sierpnia. Dzień rozpocznie otwarcie biblioteki „Solidarności” w naszej siedzibie przy Plantach. Po południu udamy się na Plac Najświętszej Marii Panny, gdzie zostanie otwarta wystawa fotogramów i tekstów poświęconych właśnie 40-leciu „Solidarności”. Wernisażowi będą towarzyszyć liczne wystąpienia. Podczas uroczystości złożymy również kwiaty pod tablicą upamiętniającą powstanie naszego związku zawodowego. Następnie weźmiemy udział w uroczystej Mszy świętej w kieleckiej katedrze, której będzie przewodniczył biskup Jan Piotrowski - dodał Bartosz.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO