REGION
Przedsiębiorcy nagrodzeni „Łysogórskim Tytanem”
Nagrody Gospodarcze „Łysogórski Tytan” zostały dziś wręczone liderom przedsiębiorczości w powiecie kieleckim. Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach obejmujących firmy od tych najmniejszych do największych. Gala wręczenia statuetek połączona była z balem charytatywnym na rzecz ciężko chorych dzieci.
W każdej z czterech kategorii nominowanych było po pięć firm. Kapituła nowego konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kielcach spośród dwudziestki wyłoniła najlepszych. Poniżej prezentujemy wygranych:
Kategoria dużych i średnich przedsiębiorstw – Defro Sp. z o.o.
Kategoria małych przedsiębiorstw – Zakład Kamieniarski Przywała
Kategoria mikroprzedsiębiorstw – Wytwórnia Wędlin „Szuster”
Kategoria Ambasador powiatu kieleckiego – KH-Kipper Sp. z o.o.
Nagroda „Łysogórski Tytan” przyznana była po raz pierwszy. Kapituła konkursu oceniała nominowane firmy przez pryzmat wyników finansowych, wdrażanych innowacji czy odpowiedzialności społecznej. - Wybór był niezwykle trudny. Jeśli spojrzymy na obszar przedsiębiorczości w naszym powiecie to rzeczywiście jest w czym wybierać. Zarówno te firmy, które otrzymały statuetkę jak i te nominowane są markami rozpoznawalnymi, wykraczającymi poza swoje działania merytoryczne. Mówimy tu nie tylko o sukcesach gospodarczych, ponieważ promują nasz region, przedsiębiorczość, współpracują z organizacjami pozarządowymi. To cała gama różnych działań, które wyróżniają te firmy spośród innych – mówi starosta kielecki Michał Godowski.
Po uroczystości rozpoczął się bal charytatywny, również organizowany po raz pierwszy przez powiat kielecki. Podczas imprezy obyła się licytacja fantów takich jak obrazy, vouchery, ceramika czy tradycyjne przetwory. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na rzecz dwóch chorych dzieci w powiatu kieleckiego.
Uczestnicy licytacji wesprą Wiktorię Szałas, dziewięciolatkę z Morawicy, która cierpi na chorobę neurozwyrodnieniową związaną z odkładaniem żelaza w mózgu. Dziewczynka ma coraz większe problemy z poruszaniem się, jedzeniem, mówieniem. Choroba została wykryta w 2016 roku i od tamtego czasu choroba rozwija się. Leczenie jest bardzo kosztowne.
Drugim dzieckiem objętym wsparciem jest Mikołaj Miernik, sześciolatek z gminy Bodzentyn, u którego wykryto nieoperacyjny rozlany guz pnia mózgu. Pojawił się także prawostronny niedowład. Obecnie Mikołaj czeka w szpitalu na kolejną chemioterapię.