Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Ponad 300 tysięcy złotych na edukację dzieci w Samsonowie

wtorek, 14 czerwca 2022 14:52 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ponad 300 tysięcy złotych na edukację dzieci w Samsonowie
Ponad 300 tysięcy złotych na edukację dzieci w Samsonowie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Projekt realizowany w szkole podstawowej i przedszkolu w Samsonowie dobiegł końca. Dzieci bogatsze są o nową wiedzę z cyberbezpieczeństwa oraz o nowoczesny sprzęt informatyczny.

Blisko 380 tysięcy złotych szkola pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Jestem bardzo zadowolona, ponieważ na przestrzeni lat wiele szkół wzbogaciło swój asortyment. Tutaj , w Samsonowie, w gminie Zagnańsk mamy kolejny tego przykład. Dzieci mogą korzystać z wielu nowych, a przede wszystkim nowoczesnych pomocy naukowych. To jest ważne, żeby dzieci na wsiach nie czuły się gorzej niż te w mieście. Takie projekty zapewniają im dobry start – powiedziała Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

– Cieszę się, że mogliśmy zmodernizować naszą szkołę w Samsonowie. Pragnę podziękować pani marszałek Renacie Janik za wsparcie, które pomogło właśnie nam pozyskać środki. To duży krok dla nas i olbrzymi rozwój. Jak wspomniała pani dyrektor szkoły wznieśliśmy na wysoki poziom strukturę sieci internetowej. Wcześniej w pandemii mieliśmy w tej dziedzinie braki. Przed dziećmi otwierają się nowe perspektywy, nowe technologie, z których teraz mogą korzystać – mówił wójt gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski.

– Bardzo mi się podobały zajęcia z cyberbezpieczeństwa. Dowiedziałam się jakie niebezpieczeństwa na mnie i inne dzieci czyhają w sieci oraz tego jakie skutki mogą przynieść – powiedziała Ida uczennica klasy siódmej. – Nauką, którą najbardziej zapamiętałam była ta na temat hejtu. Zajęcia uświadomiły mi skutki jakie on niesie i  jak bardzo rani ludzi. Konsekwencje nie raz mogą być tragiczne – dodaje koleżanka Idy ze szkolnej ławki Zosia.  

Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja łazika marsjańskiego IMPULS, którym reprezentanci Politechniki Świętokrzyskiej wywalczyli 5 miejsce na zawodach w Stanach Zjednoczonych.

vice dzieci 2 1200vice dzieci 1200

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO