REGION
Ponad 160 pocisków artyleryjskich w Stopnicy


Miały być trzy, a finalnie ponad 160 sztuk różnego rodzaju granatów moździerzowych i pocisków odnaleziono dziś (22 września) o poranku policjanci ze Stopnicy. Okrycia dokonano podczas prac budowlanych.
Jak mówi asp. sztab. Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju, pociski znajdowały się na terenie jednej z posesji w Stopnicy.
– Początkowo, w zgłoszeniu mieliśmy informację o trzech niewybuchach. Jednak później odkryto ponad 160 sztuk różnego rodzaju granatów moździerzowych i pocisków artyleryjskich. Pochodziły one najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej – mówi policjant.
Znalezisko, do czasu przyjazdu saperów zabezpieczali buscy mundurowi. Przypominają oni, że w przypadku zauważenia tego typu niewybuchów należy jak najszybciej powiadomić policję. Warto także zabezpieczyć miejsce przed dostępem innych osób.


![[ZDJĘCIA] Za świętokrzyskimi terytorialsami wymagające szkolenie w Nowej Dębie](/media/k2/items/cache/57009a6e435300571054c786c3b0dd0d_L.jpg)


![[FOTO] Tłumy na Święcie Pieczonego Ziemniaka w Dębnie koło Rakowa](/media/k2/items/cache/b732bf08e4b23cd8e57e31c3135e9c8f_L.jpg)


