Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Poloneza czas zacząć!

poniedziałek, 10 stycznia 2022 10:57 / Autor: Weronika Karyś
Poloneza czas zacząć!
FLICKR/FOT. JAREK OLSZEWSKI
Poloneza czas zacząć!
FLICKR/FOT. JAREK OLSZEWSKI
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Za nami pierwszy, studniówkowy weekend. Przed nami miesiąc pełen przedmaturalnych imprez. Jednak, jak zdradza kurator świętokrzyski, z uwagi na wciąż trwającą pandemię nie wszystkim licealistom będzie dane zatańczyć poloneza.

– Na studniówkach obowiązują takie same zasady, jak przy organizacji wszystkich innych imprez masowych. Jest to obłożenie nie przekraczające trzydziestu procent miejsc w lokalu, nie wliczając w ten limit osób zaszczepionych. Zaleca się również, żeby w miarę możliwości studniówki były jak najmniej liczne i odbywały się we własnym gronie, co jest trudne, bo z reguły w technikach jest więcej mężczyzn, w liceach więcej kobiet – tłumaczy Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Decyzję o organizacji studniówek, jak co roku, podejmują rodzice. – Szkoły nie muszą nas pytać o zgodę, ani informować o organizacji takiego wydarzenia. Z naszych informacji wynika, jednak że w tym roku wiele placówek zrezygnowało z zabawy, ale nie brakuje też takich, które postanowiły dotrzymać tradycji – dodaje kurator.

W Kielcach studniówki organizuje między innymi Liceum Śniadeckiego, Słowackiego czy Żeromskiego.

 

Sukienka na studniówkę, przy współpracy z  http://laberie.pl/sukienki-okazjonalne/sukienki-na-studniowke/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO