REGION
Nowoczesny sprzęt medyczny dla szpitala w Czerwonej Górze
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa świętokrzyskiego na kwotę 1,8 miliona złotych. Dzięki temu zostanie kupiony nowoczesny system i sprzęt medyczny do diagnostyki i leczenia, które znacząco podniosą jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo pacjentów.
Jednym z kluczowych elementów inwestycji jest zaawansowany system do planowania zabiegów bronchoskopowych dla Działu Endoskopii. Innowacyjne technologie zastosowane w tym urządzeniu pozwolą na bardziej precyzyjne przygotowanie się do procedur endoskopowych, co przekłada się na wyższą skuteczność diagnostyczną i terapeutyczną.
– System oferuje funkcje, które przewyższają konwencjonalne metody planowania za pomocą tomografii komputerowej, umożliwia zaplanowanie drogi dojścia do zmiany patologicznej obwodowo w płucu w celu poprawy skuteczności diagnostycznej, bezpieczeństwa i minimalizacji ryzyka powikłań – podkreśla Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.
Ponadto Dział Endoskopii wzbogaci się o inne specjalistyczne urządzenia, które rozszerzą możliwości diagnostyczne i terapeutyczne szpitala. To wideobronchoskop cienki, aparat do znieczulenia, wideolaryngoskop ze stojakiem mobilnym, dwa kolonoskopy oraz gastroskop.
– Dodatkowe dwa kolonoskopy pozwolą na efektywniejsze zarządzanie harmonogramem zabiegów oraz skrócenie czasu oczekiwania na badania. Natomiast zakup nowego gastroskopu jest konieczny ze względu na konieczność wymiany przestarzałego sprzętu z 2009 roku, który nie spełnia obecnych standardów. Nowoczesne urządzenia medyczne zapewnią lepszą jakość diagnostyki, co z kolei wpłynie na poprawę i ogólną efektywność świadczonych usług medycznych – dodaje dyrektor.
Oddział Urologiczny wzbogaci się o dwa kardiomonitory, natomiast do Oddziału Chorób Płuc i Onkologii Pulmonologicznej trafi polisomnograf mobilny. Szpital zakupi również 43 respiratory do inwazyjnej i nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.
– Te zmiany są kluczowe dla dostosowania się do rosnących potrzeb naszych pacjentów oraz wymagań kontraktowych – zaznacza Youssef Sleiman.
Cała inwestycja wyniesie 2,1 miliona złotych.