Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Młodzież z Litwy na wakacjach w Kielcach

środa, 18 sierpnia 2021 14:54 / Autor: Beata Kwieczko
Młodzież z Litwy na wakacjach w Kielcach
Młodzież z Litwy na wakacjach w Kielcach
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Do Kielc przyjechała 18-osobowa grupa młodzieży polskiej z Litwy. Goście odwiedzili nasze województwo na zaproszenie marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego. Wezmą udział w warsztatach i zwiedzą najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca w regionie.

Uczestnikami wizyty jest młodzież ucząca się języka polskiego w szkołach polskich w Wilnie. Młodzi ludzie skorzystają podczas pobytu w naszym regionie z wielu atrakcji, a dzięki zaplanowanym warsztatom w świętokrzyskich instytucjach kulturalno - edukacyjnych, pobyt w regionie będzie dla nich również okazją do poznania polskiej kultury, tradycji i języka. Specjalną ofertę zajęć warsztatowych i rekreacyjnych przygotowali i poprowadzą specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które jest partnerem wydarzenia.

W programie znajdą się wizyta w Sandomierzu, na Zamku Królewskim w Chęcinach, w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach, Dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki oraz na Świętym Krzyżu. Młodzież odwiedzi również Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej, Park Etnograficzny w Tokarni i Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Rozrywki dostarczy im także wizyta w Kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach oraz w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym JuraPark w Bałtowie.

Młodzież będzie przebywać w naszym regionie do 25 sierpnia. Pobyt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji "Lato z Polską 2021", której inicjatorem jest Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO