Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Jubileusz Państwowej Inspekcji Pracy

poniedziałek, 28 maja 2018 10:19 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Jubileusz Państwowej Inspekcji Pracy
Jubileusz Państwowej Inspekcji Pracy
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Państwowa Inspekcja Pracy w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz: 100 lat istnienia. Rocznica ta wpisuje się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. - Naturalną rzeczą jest, że włączamy się w obchody tego  narodowego święta - powiedział Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek.

- Działalność Inspekcji  Pracy jest związana  z odzyskaniem niepodległości przez Państwo Polskie. Józef Piłsudski  jako naczelnik Państwa Polskiego uformował 3 stycznia 1919 roku naszą instytucję. Swoją misję wypełniamy należycie współpracując z administracją rządową i samorządową w przestrzeganiu przepisów Prawa Pracy, bezpieczeństwa, czy ochrony zdrowia pracowników. Ta współpraca przebiega wzorowo na wszystkich szczeblach. Przyczynia się do poprawy warunków pracy dla zatrudnionych pracowników. Liczymy, że tak będzie w dalszym ciągu - uzupełnił Wiesław Łyszczek.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wiele dobrego mówi o współpracy urzędu z PIP. - Współpraca ta jest bardzo dobra. Już  odbywaliśmy w poprzednich latach konferencje, które były kierowane do samorządowców, przedsiębiorców i przynoszą oczekiwane efekty. Borykamy się ze wzrastającą liczbą wniosków o pracę dla cudzoziemców. To jest dla nas wyzwanie, bo  wciągu roku wzrosła ona o 82 procent. To wymaga od nas takiej organizacji pracy, która pozwoli na regulaminowe wydawanie wniosków bez nadmiernego oczekiwania przez  zainteresowanych pracodawców i cudzoziemców - powiedziała Agata Wojtyszek.

Maria Zuba- poseł Prawa i Sprawiedliwości, która pełni rolę  sekretarza w Radzie Ochronie Pracy podkreśla jak ważne jest działanie Państwowej Inspekcji Pracy. -  Mam ten zaszczyt pełnić funkcję Sekretarza  Rady Ochrony Pracy. To  instytucja, która nadzoruje Państwową Inspekcję Pracy  i jednocześnie nadzoruje przestrzegania Prawa Pracy. Nasze działania pokazują, że te stanowiska, które wypracowujemy na kolejnych naszych obradach  i kierujemy je do  instytucji odpowiedzialnych za dany zakres pracy skutkują na tyle, ze znikają zagrożenia, które wydawały się niemożliwe do usunięcia. Niestety pojawiają się nowe i zadaniem PIP  oraz Rady Ochrony Pracy jest definiowanie tych zagrożeń i przeciwdziałanie im – powiedziała Maria Zuba.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO