Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dwie kliniki ŚCO wstrzymują przyjęcia. 20 pracowników i 16 pacjentów zakażonych koronawirusem

czwartek, 12 listopada 2020 10:52 / Autor: Magdalena Nowak
Dwie kliniki ŚCO wstrzymują przyjęcia. 20 pracowników i 16 pacjentów zakażonych koronawirusem
Dwie kliniki ŚCO wstrzymują przyjęcia. 20 pracowników i 16 pacjentów zakażonych koronawirusem
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wstrzymało przyjęcia do leczenia stacjonarnego w Klinice Urologii oraz Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi. Decyzja została podjęta w związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u personelu i pacjentów tych klinik.

"Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u blisko 20 pracowników i 16 pacjentów w obydwu tych klinikach wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego – zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO, przeprowadzono dezynfekcję, powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni pracownicy zostali skierowani na izolację domową" – informuje szpital.  

"Pacjenci Kliniki Urologii, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, zostali przekazani do oddziału urologii Szpitala w Czerwonej Górze oraz do izolatorium w Busku – Zdroju, a dwóch poddaje się izolacji w warunkach domowych.

W Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi część zakażonych pacjentów została przekazana do oddziału otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, pozostali chorzy z potwierdzonym zakażeniem oraz pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali odizolowani w doraźnie wydzielonym w klinice oddziale covidowym ", czytamy na stronie lecznicy.

Poradnie: urologiczna i otolaryngologiczna pracują bez zmian.

Funkcjonowanie Klinik zostanie wznowione po 20 listopada, jeśli tylko pracownicy powrócą do zdrowia, a testy molekularne wykluczą zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Od kilku tygodni sukcesywnie zwiększa się odsetek testów molekularnych potwierdzających zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykonywanych w Laboratorium Wirusologii Molekularnej Zakładu Diagnostyki Molekularnej ŚCO. We wrześniu na około 200-250 badań wykonywanych dziennie w LWM ŚCO wyniki dodatnie miało 5 procent testów. Obecnie wyniki dodatnie ma już 25 procent z dziennej liczby testów. Laboratorium Wirusologii Molekularnej ŚCO wykonuje badania na potrzeby pacjentów i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala MSWiA , Szpitala Św. Łukasza w Końskich i Szpitala w Opatowie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO