Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Buskie sanatorium wznawia rehabilitację

poniedziałek, 25 maja 2020 10:01 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Choć Uzdrowisko Busko-Zdój wznowi przyjmowanie kuracjuszy od 15 czerwca, to już od dziś zaczęła funkcjonować tam rehabilitacja lecznicza związana z kardiologią, ortopedią i neurologią.

Według rządowych wytycznych rehabilitacja lecznicza została wznowiona już 4 maja, jednak w buskim uzdrowisku działalność ta nie ruszy w tym terminie ze względu na działające tam izolatorium. – W ubiegłym tygodniu podpisałem z dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach dokument mówiący o tym, że szpital Krystyna przestaje pełnić funkcję izolatorium. Została tam przeprowadzona dezynfekcja przez specjalistyczną firmę i od dziś zaczynamy przyjmować pacjentów w zakresie kardiologii, ortopedii i neurologii – mówi Wojciech Lubawski, prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój.

–  Jak na razie nie będzie to duża liczba pacjentów, ale systematycznie będzie się ona zwiększać. Równocześnie przygotowujemy się do przyjmowania kuracjuszy, co nastąpi 15 czerwca, zakładamy natomiast, że 1 lipca będziemy mieli komplet pacjentów w uzdrowisku. Oczywiście wszystkie zabiegi będą wykonywane według ściśle określonych procedur. Mowa tu m.in. o wywiadach medycznych, zabezpieczeniach w postaci maseczek, fartuchów czy prześcieradeł jednorazowego użytku  – dodaje Wojciech Lubawski.

Uzdrowisko Busko-Zdój dysponuje 1200 łóżkami. Leczy się tam m.in. choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, kardiologiczne, reumatologiczne, kardiologiczne oraz choroby skóry.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO