REGION
A w majówkę pogoda będzie…


Deszczowa, burzowa oraz wietrzna, ale i słoneczna – w majówkę spodziewać się możemy prawdziwego miszmaszu pogodowego w województwie świętokrzyskim. Kiedy aura będzie najbardziej sprzyjająca?
Pogoda w sobotę, 29 kwietnia, najpewniej nie zachęci nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak wyjaśnia Małgorzata Tomczuk, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz w IMGW, możliwe są nawet burze.
- Spodziewać się możemy dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Burzom może towarzyszyć porywisty wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 stopni Celsjusza – zapowiada Tomczuk.
Zdecydowanie przyjemniej zapowiada się niedziela, 30 kwietnia. Tego dnia nie powinno padać, zachmurzenie będzie niewielkie, a na termometrach - do 15 kresek.
- W poniedziałek, 1 maja, kolejna szansa na pogodny dzień. Będzie dużo słońca, a na termometrach do 16 stopni Celsjusza – mówi synoptyk.
Niestety, we wtorek (2 maja) kolejne pogorszenie pogody. Według prognoz na niebie będzie sporo chmur, z których może popadać, a temperatura wyniesie maksymalnie 16 stopni Celsjusza. W środę (3 maja) ochłodzenie – będzie pochmurno i deszczowo, a na termometrach do 10 kresek.
![[AKTUALIZACJA] Tragedia na S7. Cztery osoby zginęły](/media/k2/items/cache/9b090b67a94c63217b5404a161271085_L.jpg)



![[FOTO] Tłumy na XII Święcie Pieroga Świętokrzyskiego w Bobrzy](/media/k2/items/cache/4abca842aa6952cc040fca2ea09d79da_L.jpg)
![[FOTO] Wielka zabawa i podziękowanie rolnikom w Gminie Nowiny](/media/k2/items/cache/10219a943c6365ab8e7fabe8eea5b76f_L.jpg)


